Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum
Podsumowanie konkursu "Najładniejsza klasa"

Tegoroczny konkurs "Najładniejsza klasa" wygrała klasa VI, której wychowawcą jest pani Małgorzata Wiśniewska. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplom oraz lody.

Dzień Kobiet
Garden

8 marca 2012 r.

o godz. 11:00

odbył się apel

z okazji DNIA KOBIET

TŁUSTY CZWARTEK - 16 lutego 2012

Skąd się wzięła ta nasza smakowita i rozpustna tradycja?

Jak podaje Wikipedia Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, a Wielki Post to czas pokuty, przygotowujący do przeżycia największych świąt dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. Obejmuje on czterdzieści dni liczonych od Środy Popielcowej do początku Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Wielki Post to dla Kościoła czas pokuty i nawrócenia, a dla Polaków kolejna chrześcijańska tradycja wpisana w kulturę narodu.

Życiowa weryfikacja.

Życie pokazuje, że bogate, rozbudowane tradycje z biegiem lat zawężają się, tracą swe podstawy i gubią pierwotne znaczenia. Zostają okrojone do małych i najprzyjemniejszych elementów, którym oddajemy się z radością.

Tłusty Czwartek jest idealnym tego przykładem. Dawniej ostatki lub zapusty, jak kto woli, świętowano przez kilka „tłustych” dni. Urządzano zabawy, korowody przebierańców i uczty pełne tłustego jadła. Na stołach królowała słonina i smalec. Za to w czasie postu nie spożywano mięsa, modlono się, dumano nad swym losem, pokutowano za złe czyny i dzielono jałmużną z biednymi.

Walczmy o trwanie tradycji!

Kultywując obecną, słodką tradycję 16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Tłusty Czwartek jedząc pączki.

Walentynki
DSCN7690

 

14 lutego działała w naszej szkole POCZTA WALENTYNKOWA.

"Szkolny listonosz" odwiedził każdą klasę i rozdał kartki napisane przez uczniów

dla kolegów i koleżanek.

 

 

 

 

Walentynki obchodzone są 14 lutego a sama nazwa pochodzi od imienia świętego Walentego.

Święty Walenty jest czczony jako patron zakochanych,

dlatego dzień jego imienin stał okazją do obchodzenia walentynek i obdarowywania się upominkami.

Walentynki na świecie

W USA przyjęło się, że walentynkowymi kartkami są obdarowywane wszystkie osoby, które darzone są sympatią.

Mogą to być członkowie rodziny lub bliscy przyjaciele.

W tym kraju walentynki są tak popularne, że wprowadzono nawet walentynkowe lekcje!

 

 

 

Choinka noworoczna 14 stycznia 2012r.

  Zabawę choinkową rozpoczęliśmy o godz. 15-tej. Rada Rodziców zaprosiła zespół muzyczny, który towarzyszył nam do końca imprezy. Chętnie bawiły się maluchy, a także starsi uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Moniki Zasiny zorganizował konkurs na Króla i Królową Balu. Najmłodsze dzieci licznie wzięły udział w konkursie. Wśród przebierańców można było zobaczyć szeryfa, diabełka, szkieletora, spidermana, motylka, wiosnę, Myszkę Miki i wiele innych postaci. Zwycięska para (szeryf i motylek) otrzymała korony i szarfy z tytułami królewskimi oraz pamiątkowe kubeczki. 

   Dodatkową atrakcją był występ taneczny trzech grup dziewcząt z klas IV - VI przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Wiśniewskiej. Publiczność oceniła artystki brawami. Wygrała grupa III: kl. VI: Kinga Drwęcka, Paulina Szymańska, Monika Waleńdziak i Paulina Tyl (kl. V).

   Najważniejszym punktem imprezy było jednak spotkanie z Mikołajem. Dzieci otrzymały słodycze, a następnie zatańczyły z ulubionym Świętym, zapraszając do odwiedzin za rok!

Mikołajki
    Dnia 6 grudnia tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Klasy zorganizowały imprezy klasowe, podczas których każdy otrzymał niespodziankę. Dodatkowo Samorząd Uczniowski zaprosił św. Mikołaja i jego pomocników, aby obdarował dzieci i pracowników szkoły czekoladowymi mikołajkami.DSCN6415
Andrzejki - 23 listopada 2011

Samorząd Uczniowski dziękuje

opiekunom oraz

wszystkim uczestnikom

Wieczoru Andrzejkowego

za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

MARSZ BIAŁYCH SERC

 Dnia 18 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali MARSZ BIAŁYCH SERC. Jest to solidarny protest przeciwko narkotykom oraz rosnącej liczbie uzależnień. Uczestnicy marszu wyruszyli z przyklejonymi białymi serduszkami uliczkami wioski Uniszki Zawadzkie. Uczniowie nieśli białe balony oraz transparenty z napisami STOP NARKOTYKOM, NARKOTYKOM MÓWIMY NIE! Był to głośny marsz - dzieci gwizdały, a także głośno wykrzykiwały hasła przeciwko narkotykom.

DSCN0214

zobacz zdjęcia

VII Kampania Białych Serc

W dniach 12 - 23 października przyłączyliśmy się do solidarnego protestu przeciwko narkotykom. W oknach naszej szkoły i domów wywiesiliśmy białe serca - symbol kampanii.

serce

Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt. "Zatrzymaj przemoc", zorganizowanym przez GOPS w Wieczfni Kościelnej. Przygotowaliśmy przedstawienie profilaktyczne "Kronika straconych przez uzależnienia postaci bajkowych". Tradycyjnie wzięliśmy udział w MARSZU BIAŁYCH SERC oraz zapaliliśmy CIEPŁE SERCE PAMIĘCI. Ofiarowaliśmy swój "grosz" na budowę Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Kuklinie. Zebraliśmy też żywność oraz używaną odzież dla bezdomnych, którą p. Monika Zasina dostarczyła do siedziby Stowarzyszenia Hospicjum w Mławie. Podsumowanie kampanii w Aktualnościach.

 

Otrzęsiny klasy I

6 pażdziernika, po ślubowaniu i pasowaniu klasy I na uczniów i czytelników, przedstawiciele SU przeprowadzili otrzęsiny.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące postaci z bajek, rysowali portret swojej pani za pomocą figur geometrycznych, wykonali też kwiatki z gazety. Na koniec sprawdzono ich sprawność fizyczną. W nagrodę za świetnie wykonane zadania dzieci otrzymały gromkie brawa oraz pamiątkowe naklejki. Nie zabrakło też drobnych upominków na udany start w szkole (zeszyt, ołówek, zakładka, notesik).

DSCN0157

Ogłoszenie

Dnia 29 września

odbyła się w naszej szkole

DYSKOTEKA  z okazji Dnia Chłopaka.

Dodatkową atrakcją były liczne konkursy oraz zabawy

z nagrodami. Wszyscy świetnie się bawili.

 

                                                  Samorząd Uczniowski

Wybory Samorządu Uczniowskiego

        Dnia 9 września 2011 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Oto wyniki:

Przewodniczący - Monika Waleńdziak kl. VI

Zastępca - Julia Skrzybinski kl. V

Skarbnik - Kinga Drwęcka kl. VI

Sekretarz - Klaudia Plona kl. IV.

Opiekun SU - p. Monika Zasina

Akcje na rzecz środowiska

W naszej szkole prowadzone są następujące akcje na rzecz ochrony środowiska:

 

1. Zbiórka makulatury.

2. Zbiórka zużytych baterii.

3. Zbiórka puszek aluminiowych.

 

Segregacja tych odpadów pozwala na powtórne ich wykorzystanie, czyli tzw. recykling.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!

red. Monika Zasina


[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )