Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Punkt Przedszkolny rok szkolny 2017/2018

Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich funkcjonuje od kwietnia 2009 roku. Powstał przy współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. Zajęcia w nim odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 16.00. W obecnym roku szkolnym 2017/2018 Punkt zapewnia opiekę 20 dzieciom. Zajęcia odbywają się w godzinach od 8.00 do  13.00. Jest to grupa dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

          Punkt Przedszkolny dąży do zapewnienia optymalnych warunków rozwoju i wyrównywania szans edukacyjnych dzieciom przed ukończeniem 5 roku życia. Stwarzamy dzieciom jak najlepsze warunki do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzania ciekawości, rozwijania kreatywności i samodzielności.

          W Punkcie Przedszkolnym dyżury pełnili rodzice. Począwszy od roku 2013 zatrudniona jest pomoc nauczyciela przedszkola. Wraz z nauczycielem organizowany jest wystrój sali, zapewniona pomoc, wsparcie dzieci we wszystkich czynnościach, zwłaszcza porządkowych, w toalecie, w czasie wycieczek i podczas zajęć artystycznych.

 


                                                                     Wychowawca: mgr Monika Jastrzębowska

 

 

 

 

Powitanie wiosny w przedszkolu

Wycieczka

          6 marca 2018 roku przedszkolaki z Punktu przedszkolnego  wraz ze swoim wychowawcą panią Moniką Jastrzębowską  oraz pod troskliwą opieką rodziców, wybrali się do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Ogromne zainteresowanie wzbudziły rekonstrukcje bohaterów wykonane w skali 1:1 - Spidermana, Kapitana America, Thora, Iron Mana, 2,5 metrowego Hulka oraz Batmobil, zbudowany w skali 1:1. 7-metrowy pojazd Batmana powstał z 900 000 klocków . Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych.  Zwiedzając obiekt, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

red. M. Jastrzębowska

Dzień Pluszowego Misia

 

zobacz zdjęcia

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )