Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Nasze prace

Plakaty z okzaji Jubileuszowego Roku Matematyki

Konkurs "Leśne żuki"

          

Nasza szkoła przystąpiła XII Edycji Konkursu Eko Obrazy pt. „Leśne Żuki”. Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Dwukoły oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki. Uczniowie mieli za zadanie wykonać indywidualną pracę przestrzenną Żuka leśnego.

Żuk leśny, jest to owad z rzędu chrząszczy, należący do rodziny żukowatych.  Osiąga   10 -20mm długości. Bardzo pospolity i pożyteczny owad naszych lasów. Można go nazwać żukiem – sprzątaczem. Wszędzie gdzie są odchody pojawiają się gromadnie żuki leśne i oczyszczają powierzchnię gleby.

W procesach glebotwórczych żuki odgrywają podobną rolę, jak dżdżownice. Znaczenie tego chrząszcza dla lasu jest naprawdę ogromne. Sprzątanie lasu, użyźnianie i napowietrzanie gleby, wszystko to, co sprawia, że las może prawidłowo funkcjonować jest zasługą tych małych, pozornie nic nie znaczących owadów. Setki chrząszczy, giną niestety pod kołami samochodów. Zagrożeniem dla nich są pozostawione w lesie śmieci, a zwłaszcza butelki, w których resztki napoi, działają na żuki, jak magnes zwabiający je do środka i stający się dla nich pułapką z której nie mogą się wydostać.

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym konkursie plastycznym.  W klasie I wszystkie dzieci obejrzały projekcję filmu pt. „Żuk leśny” a następnie wykonały kolorowe rysunki.

Prace konkursowe wykonali:

Gabriela Cicha- oddział przedszkolny

Mateusz Jastrzębowski i Michał Furmaniak- klasa I

Kacper Jastrzębowski, Ilona Sznajderowicz- klasa III.

Patrycja Sznajderowicz i Nikola Prześlakiewicz klasa VI

red. M. Mól

zobacz zdjęcia

Misie

Konkurs plastyczny dla klas O-III "Ponad barierami"

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 04.11.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 6.

 

Prace wysłane na konkurs

Konkurs "Jesienne duszki, leśne skrzaty"

Wysłaliśmy prace na konkurs !

Prace kl. VI.

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )