Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

AKTUALNOŚCI ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

 

dzieici_para


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011
BEZPIECZNIE NA WSI

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi" organizowanym przez KRUS.

 

 Laureatami etapu gminnego zostały:

 

I miejsce - Joanna Osiecka kl. III

II miejsce - Aleksandra Orłowska kl. IV

III miejsce - Paulina Tyl kl. IV

 

DSCN7371

 

Dnia 20 czerwca, podczas apelu szkolnego, przedstawiciel KRUS-u wręczył laureatom nagrody. Następnie odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli, które posłużyło do przybliżenia tematyki związanej z bezpieczną pracą na wsi oraz z działalnością KRUS-u.

         Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu i obejrzały film "Rodzina Porażków". Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe z logo firmy.

 

 

red. Monika Zasina zobacz zdjęcia

Rozstrzygnięcie konkursu "NAJŁADNIEJSZA KLASA"

Na początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na "Najładniejszą klasę" dla klas IV - VI. W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, który trwał cały rok szkolny. Przewodnicząca komisji pani Monika Rudzińska systematycznie oceniała czystość i wystrój klas. Konkurs zmobilizował uczniów do dbania o swoje najbliższe otoczenie. Zwyciężyła klasa V z wychowawcą  p. Małgorztą Wiśniewską. Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz obiecaną pizzę. Nagrodę ufundowali Państwo Kołakowscy - Sklep Spożywczo - Przemysłowy "U Daniela" z Wieczfni Kościelnej.

 

                                   Dziękujemy za wsparcie w inicjatywach SU i okazaną pomoc materialną!

 

                                                                        Zwycięzcom gratulujemy!

 

DSCN7374

 

red. Monika Zasina

Konkurs ortograficzny
VIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego miała miejcse w naszej szkole 06.06.2011r. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczestnicy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Uczniowie napisali dyktando pt. "Uroki lata". Musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
I miejsce- Karolina Zakrzewska SP Wieczfnia Kościelna
II miejsce - Patrycja Zasadzka SP Wieczfnia Kościelna
III miejsce- Krystian Bączek SP Uniszki Zawadzkie
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
 

 

zobacz zdjęciaP1130021

Prezentacja uczniów na festynie rodzinnym 05 czerwca 2011 r.
Nowy_folder7

zobacz zdjęcia


Laeraci konkursu plastycznego „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione”

[[wystawa||zobacz zdjęcia]]

Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich Milena Mielczarek i Magdalena Wasiłowska z kl. VI zostały nagrodzone głównymi nagrodami w konkursie plastycznym  zorganizowanym przez MDK w Radomiu „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione”. Jury dokonało oceny 550 prac nadesłanych z 41 pracowni plastycznych z województwa mazowieckiego.

Wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria 5-8 lat
II kategoria 9-12 lat
III kategoria 13-16 lat

 Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę: zgodność z tematem, umiejętność przedstawienia tematu w formie, samodzielność wykonywania pracy, estetykę, warsztat, oryginalność.

Prace dziewcząt zostały wykonane pastelami olejnymi na kartonie. Przedstawiały sowę i dzięcioła, ptaki chronione w Polsce. Dzieci otrzymały odtwarzacze MP3, książki i maskotki. Odbiór nagród umożliwił Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki, który zapewnił  dzieciom i opiekunowi transport do Radomia. Wernisaż III edycji konkursu odbył się 2 czerwca 2011 r.

red. administrator

Dzień Sportu Szkolnego 1 czerwca 2011 r.
Fotoreportaż z wycieczki do Olsztyna 30 maja 2011 r.
Kola__e3

zobacz zdjęcia


 

              Dnia 30 maja 2011 r. uczniowie kl. IV i VI wraz z opiekunami p. M. Orkwiszewską i p. M. Zasiną wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Olsztyna. Mimo 2-godzinnego opóźnienia wyjazdu z powodów technicznych wszystkie punkty programu zostały zrealizowane.

        Po drodze wycieczka zatrzymała się w Nidzicy. Uczniowie zwiedzili krzyżacką warownię: przedzamcze i dziedziniec zamku. Chętne osoby zamknięto w dyby do pamiątkowego zdjęcia.

        Kolejnym punktem programu było Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny (tzw. skansen) w Olsztynku. Na terenie Muzeum zgromadzone są obiekty głównie drewnianego budownictwa ludowego z rejonu Warmii, Mazur i Powiśla, powstałe od końca XVIII w. do początku XX w. Uczestnicy wycieczki mogli oglądać autentyczne sprzęty i domowe warsztaty pracy znajdujące się we wnętrzach budynków. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na projekcję filmu animowanego w wersji 3D pt. „Gnomeo i Julia”. Śmieszne sceny rozbawiły uczniów i opiekunów.

Po takim odprężeniu można było udać się na „lekcję astronomii” do Olsztyńskiego Planetarium. Podczas seansu pt. „Słowik i gwiazdy” zaprezentowano gwiaździste niebo nad Polską oraz galaktyki spiralne. Teraz każdy bez problemu rozpozna Wielki Wóz i Mały Wóz, a także znajdzie Gwiazdę Polarną.

        Wycieczka do Olsztyna nie obyła się bez wizyty w McDonald's. Trzeba było zebrać siły na zwiedzanie Starego Miasta. Zabytki : Katedra Św. Jakuba, Stary Ratusz, Wysoka Brama, „ławeczka Kopernika”, amfiteatr, dziedziniec zamku, zainteresowały wszystkich uczestników wycieczki. Jeszcze tylko zakup pamiątek i droga powrotna. O 20.15 szczęśliwie zakończono wyjazd do Olsztyna.

red. Monika Zasina

Fotoreportaż z wycieczki na Mazury

Dnia 27.05.2011r. uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich wyjechali na wycieczkę krajoznawczą trasą: Ruciane - Nida, Pranie, Iznota, Mikołajki, Kadzidłowo. Kierownikiem wycieczki była p. Marianna Gumienna, opiekunami: p. Małgorzata Wiśniewska i p. Małgorzata Curyło. Wycieczkę pilotowała p. Bożena Osiecka z Biura Turystycznego „Regiony” w Mławie.

          Pierwszą atrakcją dla uczniów był rejs statkiem z Rucianego do Prania z przerwą na zwiedzanie Leśniczówki - Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniowie zwiedzili dom, w którym przebywał i tworzył poeta, po czym tą samą trasą żeglugową nastąpił powrót. Z Rucianego przejechano do Iznoty, gdzie zwiedzano niesamowitą „Galindię”. Dzieci zostały przywitane przez bardzo sympatyczną parę Galindów, która poprzez zabawę zapoznała wszystkich ze zwyczajami i tradycjami panującymi w danych czasach. Galindia to nie tylko część historii tego terenu, ale duży i piękny teren porośnięty drzewami i krzewami, położony tuż nad jeziorem. Galindowie – to plemię bałtyjskie zamieszkujące tereny obecnych Mazur. Okres bytowania Galindów na tych terenach datuje się na około V w.p.n.e. – XIII w.n.e. Galindowie zamieszkiwali głównie tereny podmokłe i bagniste, co miało pozwolić na uniknięcie najazdów ze strony innych plemion. Na takich terenach Galindowie budowali prawdopodobnie drewniane chaty stawiane na palach wbijanych w bagno. Z takich samych pali budowali też ścieżki, tzw. kulgrindy, które prowadziły przez najbardziej niebezpieczne odcinki bagien. Do osady Galindów prowadziło zazwyczaj kilkanaście takich ścieżek, z czego tylko kilka było ukończonych. Reszta ścieżek urywała się nagle w środku bagna, przez co oddziały innych plemion często nie mogły dotrzeć do osad Galindów. Plemieniu temu przypisuje się zabicie Świętego Wojciecha. Uczniowie bawiąc się odpoczywali i oddychali zdrowym powietrzem.

Pobyt w Mikołajkach rozpoczęto od spaceru promenadą i zakupu pamiątek. Zwiedzano centrum miasta i Fontannę Króla Sielaw. Po obiedzie w drodze powrotnej zajechano do Kadzidłowa, by zwiedzić park dzikich zwierząt. Dzieci mogły oglądać i podziwiać: sowy, orły, gołębie, papugi, pawie, bażanty, bociany oraz wilki, sarny owce, osły, konie, rysie i kozy. Można było osobiście sypać karmę, a niektóre zwierzęta nawet pogłaskać. Od rana do wieczora towarzyszyła grupie świetna pogoda i dobry nastrój. O godzinie 21.00 powrócono do Uniszek Zawadzkich.

red. Marianna Gumienna

 

 

zobacz zdjęcia

kolaz lekcja_1

Obchody Dnia Matki

"Kocham Cię Mamo" - pod takim hasłem obchodziliśmy święto naszych Mam.

Wszystkim Mamom składamy życzenia:

 

W zielonych oczach matki świeci wiosenna łąka
Słońce na drzewach śpiewa i budzi kwiaty w pąkach
W błękitnych oczach matki pogodne niebo fruwa
Kiedy zasypiasz – matka jak gwiazda nad snem czuwa.

W niebieskich oczach matki szepcze kwitnący strumień
Tak opowiadać bajki to tylko mama umie.
A w czarnych oczach matki noc od samego świtu
okrywa cię skrzydłami ze srebra i błękitu.

zobacz zdjęcia


dzie_mamy_roza
Maj miesiącem książki

W dobie komputerów i telewizji zarówno dzieci, jak i dorośli coraz rzadziej sięgają po książkę, a przecież książka ma ogromny wpływ na rozwój osobowości dziecka. Dlatego tak duże znaczenie ma kształcenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Temu właśnie celowi służyły konkursy czytelnicze przeprowadzone w naszej szkole w klasach młodszych i starszych.

 Spotkanie z książką rozpoczęliśmy w kwietniu konkursem recytatorskim w klasach I-III. Uczniowie wybrali i przygotowali utwory o dowolnej tematyce. Konkurs odbył się w szkolnej bibliotece, a jury po wysłuchaniu uczestników przyznało nagrody i wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I Domonika Nyga, drugie Klaudia Plona z klasy III, a trzecie przypadło Joannie Osieckiej z klasy III i Karolowi Tylowi z klasy II. Wyróżnieni uczniowie to: Weronika Jaszczerska - klasa II, Nikola Prześlakiewicz - klasa I, Patrycja Sznajderowicz - klasa I i Patryk Wasiłowski - klasa I.

  W klasie pierwszej został również ogłoszony konkurs plastyczny pod tytułem „Moja ulubiona lektura”. Uczniowie wykonali prace i zostali nagrodzeni. Wśród nagrodzonych znaleźli się : Julia Klimek, Wiktor Ogrodowczyk, Patrycja Sznajderowicz. Najciekawsze prace zdobią bibliotekę szkolną.

 Uczniowie klas II-III przystąpili do konkursu czytelniczego ze znajomości lektur. Tym razem dzieci pracowały w zespołach. Najlepszą znajomością lektur wykazał się zespół w składzie: Kamila Pętlicka – klasa III, Hubert Grabiński – klasa III, Gracjan Lamparski - klasa II.

 Chętni uczniowie z klasy IV wzięli udział w konkursie „ Czytam ze zrozumieniem” . Każdy uczeń musiał bardzo dokładnie przeczytać fragment książki „ Ania z Zielonego Wzgórza” i odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu. Najwięcej punktów otrzymała Klaudia Wojtkiewicz, na drugim miejscu znaleźli się Adrian Lamparski i Mateusz Stypiński, a trzecie miejsce przypadło Paulinie Tyl.

 Klasy V i VI musiały wykazać się znajomością przysłów. Wybrane z uczniów zespoły przystąpiły do konkursu pod tytułem „ Przysłowia znamy i używamy”. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z klasy VI w składzie : Magdalena Wasiłowska, Krzysztof Chyliński, Krystian Rzepczyński.

 Podsumowanie wszystkich konkursów, wręczenie dyplomów i  nagród odbyło się 20 maja na apelu „Maj miesiącem książki”. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy VI i IV przedstawieniem „ Książka przed sądem”. Młodzi artyści starali się udowodnić, że książka jest ciągle bardzo ważna a w naszym życiu. Swój występ zakończyli słowami: „ Książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Z czytania nie wolno zrezygnować!”

 Apel poświęcony książce był doskonałym miejscem na ogłoszenie wyników całorocznego konkursu prowadzonego przez bibliotekę szkolną „Najlepszy czytelnik”.

 Najlepszym czytelnikiem została uczennica klasy IV Aleksandra Orłowska. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Dominika Augustynowicz - klasa III, Paulina Tyl- klasa IV i Dominika Nyga- klasa I.  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

  red. Maria Orkwiszewska


zobacz zdjęcia ksizaka3

Bezpieczni na drodze

 

W dniu 20 maja 2011 w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich w ramach sporządzonej mapy bezpieczeństwa związanej z usytuowaniem szkoły przy niebezpiecznej trasie E-7 odbył się turniej pt. „Bezpieczni na drodze”. Miał on na celu zapobieganie przed niewłaściwym zachowaniem na drodze. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III i IV- VI. Młodsi uczniowie przygotowali makietę skrzyżowania, znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną. W ramach turnieju uczniowie w części teoretycznej odpowiadali w zespołach 3-osobowych na pytanie dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, prawidłowego poruszania się, jazdy na rowerze i znajomość znaków drogowych.

Uczniowie klas IV-VI rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne na przygotowanym torze przeszkód. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.

Podsumowując ich zmagania wręczono wiele ciekawych nagród m. in. światełka odblaskowe, dzwonki do roweru, rękawice rowerowe, światła przednie i tylnie do roweru itp.

W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: policjanci z Mławy i Kierownik Posterunku w Wieczfni Kościelnej, którzy przedstawili w krótkiej prelekcji wiele dodatkowych informacji dotyczących zachowań bezpiecznych na drodze, ulicy, nad wodą oraz skutków ich nieprzestrzegania.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce Rzepczyński Krystian kl. VI

II miejsce Mielczarek Milena kl. VI

   Waleńdziak Monika kl. V

III miejsce Niszczak Jakub kl. V

 

W klasach młodszych:

I miejsce zajęła drużyna:

Pętlicka Kamila kl. III

Ludwiński Olaf kl. II

Wasiłowski Patryk kl. I

 

II miejsce zajęła drużyna:

Plona Klaudia kl. III

Sietczyńska Oliwia kl. II

Rogowska Anna kl. I

 

III miejsce zajęła drużyna

Augustynowicz Dominika kl. III

Jaszczerska Weronika kl. II

Nyga Dominika kl. I

 

Konkurs będzie kontynuowany w latach następnych, został przygotowany przez p. Monikę Rudzińską i Małgorzatę Wiśniewską.

red. Małgorzata Wiśniewska


 

zobacz zdjęcia

TURNIEJ MATEMATYCZNO-EUROPEJSKI

TURNIEJ MATEMATYCZNO – EUROPEJSKI

18 maja 2011 r. w naszej szkole rozegrano „Turniej matematyczno – europejski” między 3-osobowymi drużynami szkół podstawowych (kl. IV-VI) z terenu gminy Wieczfnia Kościelna.

Turniej zorganizowały p. Monika Rudzińska i p. Monika Zasina w związku z obchodami Dnia Europy.

Zmagania konkursowe poprzedził występ Gospodarzy nt. wybranych krajów unijnych. Prezentację przygotowała p. Monika Rudzińska.

W rozgrywkach uczniowie wykazali się umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych oraz szeroką wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej, w tym świetną orientacją na mapie. Nie zabrakło też zadań dla publiczności, która chętnie włączyła się do wspólnej zabawy. Prawidłowe odpowiedzi nagradzano drobnymi upominkami. Panie: Milena Bogulas i Katarzyna Kłosińska (Jury) na bieżąco przedstawiały wyniki z poszczególnych konkurencji. Ostatecznie zwycięską drużyną zostali uczniowie ze SP w Uniszkach Zawadzkich. Drugie miejsce zajęła drużyna ze SP w Wieczfni Kościelnej, a trzecie uczniowie ze SP w Windykach. Gratulujemy!

Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę książkową oraz upominki. Zwycięzcy zdobyli globus polityczny dla szkoły.

Drobne upominki zostały przekazane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe „Matematyka z plusem”. Nagrody zakupiono dzięki ofiarności sponsorów. Dziękujemy!

 Mamy nadzieję, że ta forma współzawodnictwa dostarczyła wszystkim uczniom intelektualnej rozrywki oraz zmotywowała do poszerzania wiadomości matematycznych i geograficznych.


SPONSORZY NAGRÓD

TURNIEJU MATEMATYCZNO – EUROPEJSKIEGO


 • Wiesław Lubas - „Poliuretany” - Wieczfnia K.

 • Eugeniusz Pasymowski – Produkcja frontów meblowych- Wieczfnia K.

 • Paweł Skolimowski - „Skolimex” - Kulany

 • Anna Tylicka – Sklep Zabawkowy „Zuza” - Mława, ul. 3 Maja 4

            

           Dziękujemy !

            

red. Monika Zasina

Monika Rudzińska

zobacz zdjęcia

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dnia 28 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich odbyła się uroczysta akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja pt. "Witaj majowa jutrzenko". Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni partriotyczne.

red. Marianna Gumienna

zobacz zdjęcia

Obchody Dnia Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich zorganizowano 20 kwietnia.  W 2011 roku tematem wiodącym były lasy, hasło Dnia Ziemi '2011 - "las całkiem blisko nas". Lasy stanowią prawie 30% powierzchni naszego kraju i wszelkie działania związane z ochroną przyrody na ich terenie i z prowadzoną tam gospodarką leśną mają wpływ na stan środowiska. Zdecydowana większość polskich lasów to lasy państwowe, dlatego od 10 lat Lasy Państwowe są partnerem obchodów Dnia Ziemi w Polsce.

Nauczyciel przyrody Małgorzata Wiśniewska przygotowała inscenizację o lesie. Ciekawe dekoracje, pomoce dydaktyczne zainteresowały wielu uczniów. Przewidywane nagrody zachęciły do wzięcia udziału w turnieju wiedzowym  o lesie w dwóch kategoriach wiekowych 7-9 lat i 10-12 lat. Zwycięzców możemy podziwiać na załączonej dokumentacji fotograficznej.

Dzieci nauczyły się, jak właściwie mogą dbać o las, np. pomagać w zbieraniu śmieci, sadzeniu drzewek czy czyszczeniu pasów przeciwpożarowych, aby jak najwięcej ocalić dla przyszłych pokoleń.

W szkole dzieci zbierają zużyte baterie, puszki i makulaturę, a ostatnio przystąpiły do akcji „Komputery za tonery”.

red. Małgorzata Wiśniewska

zobacz zdjęcia

Zachowaj Trzeźwy Umysł

INFORMACJA PRASOWA

WYSTARTOWAŁA 11. EDYCJA „TRZEŹWEGO UMYSŁU”

 

1. kwietnia ruszyła kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. To już 11. edycja profilaktycznego projektu. Gdyby zliczyć samorządy, które od 2001 roku uczestniczyły w kampanii, okazałoby się, że było ich łącznie 8289! To ponad trzykrotnie więcej niż wszystkich gmin w Polsce!

 

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze). Jednym z najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych. – Zależy nam na znalezieniu dobrej recepty na różne patologie, które pojawiły się wśród dzieci i młodzieży – mówi Piotr Adamski, pomysłodawca „ZTU” i szef przedsięwzięcia.

 

Już po raz 11. do instytucji w całym kraju dotarły materiały profilaktyczne, przeznaczone dla dzieci, ich rodziców, kierowców, nauczycieli, samorządowców. Do końca listopada w szkołach i gminach będą odbywać się konkursy indywidualne i zbiorowe, festyny, wywiadówki profilaktyczne, happeningi, kontrole policyjne połączone z rozdawaniem ulotek kampanii.

 

 – Nie ma drugiej kampanii w naszym kraju, która działałaby jednocześnie wśród samorządowców, w szkołach i wśród dorosłych – uważa Piotr Adamski. Cieszy nas to, że wiele osób nadal uważa, że wspólnie działanie ma sens – dodaje Adamski.

 

W tegorocznej edycji uczestniczy blisko 900 samorządów, to prawie 1/3 kraju.

 

Co roku kampanii towarzyszy sportowiec – wzór do naśladowania. W 2011 roku uczniowie poznają sylwetkę Marcina Lewandowskiego, znakomitego młodego biegacza, mistrza Europy w biegu na 800 metrów. Biegacz znalazł się na kampanijnych ulotkach konkursowych, uczniowie będą też mieli okazję dowiedzieć się o nim więcej ze strony internetowej akcji (www.trzezwyumysl.pl).

 

– Szybko podjąłem decyzję o poparciu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, bo jestem przekonany o roli, jaką pełnią dorośli w edukacji dzieci i młodzieży – opowiada sportowiec. Dobry przykład to najlepszy nauczyciel, a sport to świetna alternatywa wobec używek – dodaje Marcin Lewandowski.

 

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to wielki projekt profilaktyczny odbywający się w małych i dużych samorządach. Polega między innymi na propagowaniu zdrowego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców gminy. Pomagają w tym specjalnie skonstruowane i zróżnicowane materiały, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ulotki, plakaty, konkursy, chorągiewki), ich rodziców (ulotki, plakaty), nauczycieli (scenariusze zajęć), kierowców (ulotki), sprzedawców alkoholu (plakaty).

 

– By uprawiać bieganie, nie potrzeba specjalistycznego sprzętu – zaznacza Lewandowski. Ważne są tylko chęci. Biegnijcie zatem po zdrowie!

 

Znani sportowcy wspierają „ZTU” od początku istnienia kampanii.

2003 – Adam Małysz, 2004 – Katarzyna Skowrońska, Robert Korzeniowski, Maciej Żurawski, 2005 – Małgorzata Dydek, Michał Ignerski, Robert Sycz i Tomasz Kucharski, 2007 – Marek Kamiński,

2008 – Monika Pyrek, 2009 – Natalia Partyka, 2010 – Maja Włoszczowska, 2011 – Marcin Lewandowski.

red. Monika Zasina

Powitanie wiosny w Leśnictwie Krajewo

 

                    W tym roku do Powitania Wiosny w dniu 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka przygotowywali się już wcześniej. Wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ”Chronimy lasy” , który rozstrzygnięto w Dniu Wiosny, zwycięzcom wręczono nagrody. Następnie nauczyciele wraz z uczniami pojechali do leśniczówki w Krajewie w Nadleśnictwie Dwukoły. Tu wszyscy wysłuchali prelekcji leśniczego nt. „Zwierzęta i rośliny znajdujące się pod ochroną”. Po prelekcji spacerując ścieżką edukacyjną uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami roślin, poznania nazw ptaków i zwierząt żyjących w naszych lasach, szukania oznak budzącej się do życia wiosny. Na zakończenie wyjazdu wszyscy w radosnych, wiosennych nastrojach spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski. Tak ciekawy Dzień Wiosny zorganizowały wychowawczynie p. Marta Nowakowska i p. Monika Zasina we współpracy z wszystkimi nauczycielami szkoły. Organizatorki bardzo dziękują Państwu Witkowskim i Dyrekcji Zakładu HERMER za możliwość zorganizowania ogniska( bułki, kiełbaski ).

                                                                                                                                        Marta Nowakowska

zobacz zdjęcia

Wszystkiego najlepszego !
Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
w domu i w szkole, na wycieczce,
każdego dnia dobry uczynek -

to jest od chłopców drobny upominek.2011_dzien_kobiet_1


Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej szkoły składają wszystkim paniom nauczycielkom, paniom z administracji i obsługi oraz koleżankom wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i pięknych chwil w życiu.

zobacz zdjęcia

Ferie w szkole to jest wielka sprawa!

kola__1

Na ferie w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich przygotowano mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z Jackiem Mianowskim, który fascynuje się średniowieczem. Pan Mianowski opowiadał o zwyczajach, ubiorach i broni. Dzieci próbowały naciągnąć cięciwę łuku, oglądały kuszę, przymierzały kolczugę i z bliska przypatrywały się średniowiecznej replice miecza. Wśród rekwizytów nie zabrakło pucharów, misek, łyżek używanych w zamierzchłych czasach. Największą atrakcją było oddanie strzałów z hakownicy na boisku szkolnym. Za pociski posłużył papier ubity w kulę.  Drugiego dnia ferii uczniowie malowali figurki gipsowe z motywami świątecznymi. Poznali metodę odlewu z gotowych form, odpowiedniego doboru koloru farb i zabezpieczania figurek przed zniszczeniem. Następnego dnia uczniowie byli na lodowisku w Działdowie. Większość uczniów doskonale radziła sobie na lodzie. W programie przewidziano warsztaty muzyczne i malarskie. Ferie w szkole upływają pod hasłem odkrywania talentów.

Druga część tygodnia ferii w szkole dostarczyła niesamowitych wrażeń uczniom tutejszej szkoły. W czwartek zawitał specjalnie na ten moment zmontowany zespół rockowy, składający się w większości z muzyków mławskiej „Panicy”. Rockmani prezentowali swój utwór zagrany w kilku wersjach, aby pokazać możliwości interpretacji tej samej melodii. Dzieci z przeprowadzonego wywiadu dowiedziały się, że grać amatorsko można zacząć w każdym wieku. Swoich sił próbowali grając na gitarach i perkusji. Wyczuciem rytmu zachwyciły dziewczyny, które pobrały pierwsze w życiu lekcje gry na perkusji. Następnego dnia szkoła witała Annę Borowską. Pani Ania udzieliła dzieciom wywiadu, ale przede wszystkim poprowadziła profesjonalne warsztaty plastyczne. Anna Borowska jest absolwentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, jej specjalnością jest projektowanie młodzieży. Dzięki gościowi dzieci poznały tajniki projektowania ubrań, proporcje ludzkiego ciała, wykonywały pod okiem plastyka samodzielne prace. Zdaniem Anny Borowskiej dzieci z Uniszek mają ogromny potencjał, ale każdy talent trzeba rozwijać i kształcić. Być może nasze nieoszlifowane diamenty, kiedyś staną się brylantami.

Ferie w szkole podsumował konkurs karaoke. Cały tydzień obfitował w

atrakcje, których celem było przyciągnięcie,  jak największej liczby uczniów i stworzenie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

 

Zapraszamy do oglądania fotoreportażu!

1. dzień ferii w naszej szkole

zobacz zdjęcia

2. dzień ferii w naszej szkole

zobacz zdjęcia

3. dzień ferii w szkole

zobacz zdjęcia

4. dzień w szkole

zobacz zdjęcia

5. dzień w szkole

zobacz zdjęcia
Zabawa karnawałowa w Punkcie przedszkolnym

16 lutego dzieci obejrzały spektakl teatralno - lalkowy „Opowieści z Zielonej Doliny Maminków”, prezentujący młodemu widzowi różne techniki lalkowe. Przedstawienie, nawiązujące do popularnej lektury dziecięcej, dawało możliwość kontaktu z aktorem, żywym słowem, wywoływało spontaniczną  reakcję. Barwna dekoracja, marionetki, lalki i kostiumy zachwyciły dzieci. Przedszkolaki reagowały żywiołowo. Reżyserem spektaklu jest aktor E.T.M i S. we Wrocławiu Andrzej Wieczorek, który ukończył Wydział Lalkarski P.W.S.T. we Wrocławiu. Twórcy teatralni podjęli wyzwanie, aby właśnie ten spektakl rozwijał w młodym widzu to, co najcenniejsze w życiu dorosłym – kreatywność. Stąd też powstał pomysł udziału w spektaklu widza, który mimowolnie stawał się również aktorem. 

W przerwie nastąpił słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców, dzięki któremu wszyscy mogli złapać oddech, by z entuzjazmem powrócić do wspólnej zabawy. Po spektaklu odbyła się wspólna karnawałowa zabawa z udziałem aktorów. Konkursy poprowadził Pirat z Karaibów Jack. Dzieci brały udział w grach: „Migotka w opałach”, „Nakarm lwa”, „Podróż po krainie fantazji z Włóczykijem”, „Gram o wszystko, czyli Maminkowe Koło Fortuny” i inne.

Na koniec dzieci otrzymały słodycze, zapakowane w ręcznie robione papierowe torby. 

Zimowe ptakoliczenie

Pod koniec stycznia uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zimowym pltakoliczeniu. Obserwatorzy wyposażeni w odpowiednią wiedzę, lornetki i notesy wyruszyli w teren. Miejscem docelowym był teren wokół szkoły, skraj lasu oraz pole. W/w akcja odbyła się w ramach współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Była to również ciekawa lekcja przyrody zrealizowana w sposób praktyczny.

Główny organizator zimowego ptakoliczenia Marta Nowakowska, nauczycielka oddziału przedszkolnego, zsumowała zaobserwowane ptaki. Dzieci odnotowały 51 sikorek bogatek, 34 dzwońce, 26 trznadli, 48 wróbli, 6 srok, 64 kawki, 8 wron oraz 12 gili. 

Raport został przesłany do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Zobacz zdjęcia
Choinka noworoczna
choinka

29 stycznia 2011 w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich odbyła się zabawa choinkowa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele a także liczni goście zaproszeni na tę okazję.

Tradycyjnie do dzieci przybył Mikołaj z „Dalekiej Laponii”, przynosząc ogromny worek z prezentami. Poza tym, w czasie sobotniego wieczoru rozstrzygnięto konkurs pt. „Król i Królowa balu”. Jury po burzliwych obradach orzekło, iż królem balu zostanie Kubuś W., królową- Ola W.  Zwycięzcy otrzymali nagrody, w postaci pięknych koron, natomiast pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia i gromkie brawa.

Całość wieczoru uświetnił zespół muzyczny, który wystąpił bezpłatnie. Głównym organizatorem imprezy była Rada Rodziców.

red. M. Curyło

Zobacz zdjęcia
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
Zobacz zdjęcia
Spotkanie wigilijne

Tradycyjnie 17 grudnia 2010 r. spotkaliśmy się, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie

najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )