Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Aktualności w roku szkolnym 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

zobacz zdjęcia

Miło nam zakomunikować, że w konkursie KRUS I miejsce zdobył Kacper Jastrzębowski ucz. kl. II, II miejsce Dominik Brzeziński ucz. kl. III.

Międzyszkolny konkurs profilaktyczny "STOP uzależnieniom i agresji"

                22 czerwca odbył się międzyszkolny konkursu profilaktyczny  „STOP uzależnieniom i agresji”. Program został zrealizowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Wieczfnia Kościelna. Celami konkursu było uświadomienie szkodliwości  nadużywania napojów alkoholowych, substancji psychoaktywnych, kształtowanie postaw prospołecznych, zasad gry fair play i uczciwego współzawodnictwa oraz eliminowanie agresji poprzez rozgrywki sportowe.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było opracowanie i przygotowanie  w trzech drużynach dwuosobowych prezentacji multimedialnej w programie Microsoft Power Point nt. uzależnień, wystawienie przez szkoły drużyn mieszanych piłki nożnej. Konkurs i rozgrywki sportowe miały miejsce w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich.

W konkurencji prezentacji nt. uzależnień zwyciężyły reprezentacje szkół:

I miejsce – Kinga Kołakowska, Patryk Wasiłowski, SP Uniszki Zawadzkie,

II miejsce – Klaudia Szkiłądź, Katarzyna Chybińska, SP w Windykach,

III miejsce – Oliwia Sietczyńska, Gracjan Lamparski, SP Uniszki     Zawadzkie.

 

 

Uczniowie przygotowali wystawę rękodzieła, malarstwa, filatelistyki, numizmatyki, czyli czym warto zajmować się w czasie wolnym,  pod tytułem „ Moja pasja, moje hobby, moje życie …”.

 

Zawody sportowe przebiegały pod hasłem zasady fair play. Uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną. W tej konkurencji również przewidziane były nagrody, które na podsumowaniu konkursu i rozgrywek sportowych, wręczyła Krystyna Kownacka sekretarz Gminy Wieczfnia Kościelna. Atrakcyjne nagrody: odtwarzacze MP3, pendriv`y i artykuły sportowe trafiły do nagrodzonych uczniów.

 zobacz zdjęcia

red. M. Wiśniewska

Wycieczka

zobacz zdjęcia

            W dniu 12.06.2015 r. uczniowie kl. IV-VI przebywali na wycieczce w Krynicy Morskiej. Miasto leży na Mierzei Wiślanej. Zdobywając 110 stopni schodów, wdrapaliśmy się na latarnię morską, skąd można obserwować wspaniały widok na Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Po drodze zwiedzaliśmy obóz koncentracyjny w Sztutowie. Odbyliśmy przejażdżkę po Zalewie Wiślanym małym stateczkiem "Krystyna". Każdy z nas mógł spróbować być choć przez chwilę kapitanem i stanąć za kołem sternika. Zwiedziliśmy  Muzeum Zalewu Wiślanego, w którym poznaliśmy sprzęt rybaków, jakimi łodziami pływali, uczyli się wiązać węzły marynarskie. Na zakończenie wycieczki popluskaliśmy się w Morzu Bałtyckim. Dziewczynki zbierały muszelki i bursztyn, a chłopcy budowali zamki z piasku. Pogoda i humory sprzyjały nam. Było super!

red. M. Wiśniewska

Międzyszkolne rozgrywki sportowe

              W dniu 10.06.2015 r. uczniowie kl. V i VI naszej szkoły odwiedzili uczniów ze szkoły w Windykach, żeby rozegrać mecz w piłkę nożną na nowym boisku. W rozgrywkach uczestniczyły dwie drużyny dziewcząt i chłopców. W zaciętej walce i emocjonującym meczu lepszymi okazali się gospodarze. Gratulujemy i zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich.

zawody/zobacz zdjęcia

red. M. Wiśniewska

Gminny Turniej Matematyczno - Europejski

        

             Dnia 8 czerwca 2015 r. przedstawiciele szkół podstawowych Gminy Wieczfnia Kościelna wzięli udział w Gminnym Turnieju Matematyczno-Europejskim. Rozgrywki przygotowały panie Monika Rudzińska nauczyciel języka angielskiego i Monika Zasina nauczyciel matematyki. Zadania m. in. dotyczyły znajomości mapy Europy, rozpoznawania znanych miejsc, zadania matematyczne z treścią  rozwiązywano na szkolnej platformie edukacyjnej moodle.

I miejsce zajęła dużyna ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich w składzie:

Kinga Kołakowska

Dominika Nyga

Jakub Słowikowski

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Windykach

Natalia Mergalska

Aleksandra Gębala

Klaudia Szkiłądź

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marszałak Józefa Piłsudskiego w składzie:

Klaudia Bąk

Marcin Gorlewski

Wiktor Rudziński

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a zwycięska szkoła mapę polityczną Europy.

 

zobacz zdjęcia

red. admin

3 czerwca 2015 r. - Dzień Nauki

         Dzień Nauki w naszej szkole odbył się pod znakiem eksperymentów przyrodniczych. Uczniowie kl. III-VI wykonali prezentacje i omówili wyniki reakcji chemicznych czy właściwości fizyczne cieczy. Na koniec miał miejsce quiz podsumowujący wiedzę uczniów, którą zdobyli podczas Dnia Nauki w naszej szkole.

            Uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe kubki.

 

zobacz zdjęcia

Międzynarodowy Dzień Dziecka

zobacz zdjęcia

      Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w szkole odbywają się obchody „ Dnia Sportu -„Dniem Dziecka”. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez wszystkie dzieci, ponieważ dostarcza im wielu atrakcji i radosnych przeżyć.

Główne założenia:

Program imprezy zawiera propozycje różnych form konkursów rekreacyjno- sportowych. Proponowane konkurencje organizowane są dla dzieci w różnym wieku, w sali gimnastycznej jak i na boisku szkolnym. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej oraz wychowania do rekreacji.

      Konkursy sportowe przeprowadza nauczyciel wychowania fizycznego we współpracy z inni nauczycielami , nauczycielami kształcenia zintegrowanego, którzy czuwają nad ich bezpiecznym przeprowadzeniem.

red. M. Wiśniewska

Konkurs

         Dnia 28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich zorganizowano gminny konkurs matematyczny- AS MATEMATYKI dla uczniów klas III. 

Do konkursu przystąpiły trzy szkoły:

1. Szkoła Podstawowa w Windykach

2. Zespół Szkół w Wieczfni Kościelnej

3. Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich.

Zadania konkursowe pisało 10 uczniów. Każdy z nich otrzymał do rozwiązania sześć zadań o podwyższonym stopniu trudności. Maksymalnie do zdobycia było 30 punktów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała

I miejsce Aleksandrze Nowosielskiej (  29 pkt.) - uczennicy Szkoły Podstawowej w Windykach.

II miejsce Oliwii Sieradzkiej ( 28 pkt.) - uczennicy  Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich.

III miejsce Igorowi Olszewskiemu ( 22 pkt.) - uczniowi Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej.

Zgodnie z regulaminem wyniki konkursu, dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli zostaną przekazane do poszczególnych szkół.

red. M. Curyło

 

 

zobacz zdjęcia

Dzień Matki

     

                 W dniu 26 czerwca 2015 r. uroczyście świętowano Dzień Matki. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki, każda z mam otrzymała własnoręcznie przygotowany prezent. Uroczystość przygotowały p. Marianna Gumienna i p. Małgorzata Wiśniewska.

red. M. Wiśniewska

zobacz zdjęcia

Gminny Konkurs Ortograficzny

 

          Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się 25 maja 2015 roku. Został przeprowadzony na platformie edukacyjnej, którą administruje nauczyciel informatyki i matematyki Monika Zasina.

Zwyciężyli:

I miejsce Patryk Wasiłowski SP Uniszki Zawadzkie - nagroda plecak

II Klaudia Bąk kl. VI SP Wieczfnia Kościelna -nagroda namiot

III Dominika Nyga kl. V SP Uniszki Zawadzkie - nagroda spiwór

Najwięcej punktów zdobyła drużyna reprezentująca SP w Wieczfni Kościelnej  i otrzymała nagrodę dla szkoły - puzzle 3D

Dyktando tematyką nawiązywało do szkolnych wycieczek. Nagrody wręczył Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki.

Konkurs przygotowała Dorota Skrobińska

admin

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        W dniu 5 maja 2015 r. odbył się uroczysty apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawą zasadniczą. Regulowała podstawowe problemy społeczno – polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji jego władz. Postanowienia Konstytucji były rewolucyjne a jednocześnie ostrożne i wyważone – doniosłe na miarę epoki.

        Konstytucja 3 Maja stała się w tych latach symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odradzania się.

By lepiej oddać atmosferę tamtych dni, zachęcić zebranych do chwili refleksji nad ważnymi sprawami dla każdego Polaka tak istotne fakty zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej.

 „Naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości”. O tym warto pamiętać.

 

Opracowała A. Bryska n-el historii

Dzień Ziemi

 

 

 

 zobacz zdjęcia

 

 

                24 kwietnia 2015 r. Dzień Ziemi obchodziliśmy w Leśnictwie Krajewo. Odbyły się zajęcia terenowe oraz konkurs przyrodniczy dla uczniów z klas młodszych i starszych. Podczas spotkania z Sebastianem Bielcem uczniowie poznali pracę leśniczego w szkółce leśnej. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, podczas marszu na orientację  uczyli się rozróżniania tropów zwierząt m. in. dzika, łosia, saren. Obserwowali zaskrońce oraz chrząszcze. Było to bardzo ciekawe i owocne spotkanie z naturą. Zajęcia uświadomiły uczniom, jak ważne jest środowisko naturalne dla zżjących tam zwierząt, ale również dla ludzi.

red. M. Wiśniewska

Wkrótce sprawdzian szóstoklasisty!

1 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich o godz. 9.00 odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty. Przed wejściem do klasy będziemy losować numerki, przy której ławce będziemy siedzieć. Pierwszy test 80 min. napiszemy z języka polskiego i matematyki. Po tym czasie będzie przerwa, a następnie test z języka angielskiego, który będzie trwał 45 min. Sprawdzian ma na celu sprawdzenie wiadomości zdobytych w ciągu sześciu lat nauki szkolnej. Po ogłoszeniu wyników, będziemy wiedzieć, ile wiadomości zostało nam w głowach.

red. Karol Tyl, uczeń kl. VI

Dzień Samorządności Uczniowskiej

 

zobacz zdjęcia

Projekt realizowany w kl. I

Tytuł projektu "Hodowla tulipana dla mamy"

   

        Uczniowie kl. I po zakończonej uroczystości szkolnej z okazji dnia Babci i Dziadka postanowili, że do majowego święta samodzielnie wysadzą i wyhodują kwiatka dla mamy. Dnia 9 lutego 2015 r. dzieci wraz z nauczycielem ustaliły, że będzie to tulipan. Wspólnie omówiono cały projekt działań od samego pomysłu do wręczenia prezentu mamie.

 

Hodowla tulipana przebiega w następujących etapach:

1. Zaplanuję prezent dla mamy.

2. Rozpoznaje tulipana.

3. Rysuję tulipana, jakiego chcę podarować mamie.

4. Wiem, z jakich części zbudowany jest tulipan.

5. Gromadzę materiały potrzebne do hodowli i obserwacji tulipana (cebula tulipanowa, doniczka, kamyczki, lupa, miarka itp.).

6. Wiem, jakie warunki muszę stworzyć roślinie, by zakwitła i wyrosła.

7. Wysadzam cebule tulipana.

8. Wypełniam przydzielone mi obowiązki (pielęgnacja).

9. Obserwuję wzrost rośliny, zapisuję wyniki obserwacji.

10. Wręczam tulipana mamie z okazji jej święta.

11. Wspólnie z kolegami i koleżankami obejrzę film "Plantacja tulipanów na Żuławach". Nasze działania dokumentujemy zdjęciami.

red. M. Gumienna

zobacz zdjęcia

Spotkanie lokalnego zespołu nauczycieli nauczania początkowego

         16 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie lokalnego zespołu wymiany doświadczeń, nauczycieli uczestniczących w szkoleniu e-learningowym Centrum Edukacji Obywatelskiej "Aktywna edukacja". Gościliśmy 11 osób, które przyjechały z różnych zakątków Polski. Szkoła zapewniła zaplecze organizacyjno - sprzętowe i atmosferę sprzyjającą budowaniu współpracy. Spotkanie prowadziła mentorka programu Beata Zabielska, trwało pięć godzin, a jego tematem było dzielenie się wiedzą o wykorzystywaniu TIK na lekcjach I etapu edukacyjnego.

 

 

Uczestniczki programu

foto: M. Gumienna

zobacz zdjęcia

Ferie w szkole

zobacz zdjęcia

          Wspólnie z Biblioteką Publiczną w Wieczfni Kościelnej zorganizowano dla uczniów naszej szkoły 1. tydzień ferii pod hasłem „Życie bez nałogów”.

         Uczniowie poznawali negatywny wpływ alkoholu i nikotyny na zdrowie człowieka.. Uczyli się zasad zdrowego żywienia, poznawali, co to jest zdrowy, bezpieczny styl życia. Pogadankę przeprowadziła p. Zofia Bielska pracownik SANEPIDU w Mławie. Uczniowie mogli zaobserwować na przykładzie demonstracji (lalki), jak szkodliwie działa nikotyna na drogi oddechowe. Uczniowie wykonywali plakaty na temat „Życie bez nałogów to trzeźwe myślenie i kondycja fizyczna”.

Uczniowie poznawali swoje możliwości w różnych dziedzinach sportu- uczestniczyli w zajęciach na kręgielni w Mławie, uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Oglądali spektakl profilaktyczny na podstawie bajki pt. „Kot w butach” w Wieczfni Kościelnej. Uczniowie mile i wesoło spędzili czas. Zdobyli wiele nagród, otrzymali słodką niespodziankę.

          Zdaniem uczestników ferie w szkole trzeba uznać za jedne z bardziej udanych. Zajęcia wyróżniały się wysoką frekwencją i zainteresowaniem ze strony uczniów w różnym wieku.

red. M. Wiśniewska

Zabawa choinkowa

Rada Pedagogiczna i Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich

pragną podziękować Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałej zabawy choinkowej.

 

 

 

red. admin

Dzień Babci i Dziadka

 

16 stycznia w piątek gościliśmy w naszej szkole Szanowne Babcie i Dziadków. Dzieci z klas młodszych przygotowały na tę okazję piękne wiersze i piosenki pod kierunkiem Pani Marty Nowakowskiej, nieco starsi uczniowie przedstawili bajkę "Kot w butach", specjalnie dla ukochanych Babć i Dziadków. Występ wzbogaciły ręcznie wykonane stroje i dekoracje. Trzeba przyznać, że już widać talenty aktorskie! Nad efektem przedstawienia pracowały Pani Małgorzata Curyło i Pani Monika Jastrzębowska. Uczniowie klas IV - VI wystąpili w scenkach "na wesoło" oraz złożyli rymowane życzenia i podziękowania. Starszaków przygotowała Pani Monika Zasina.

Po występach Babcie i Dziadkowie otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki. Dziadkowie zaś, w ramach podziękowania poczęstowali wszystkich cukierkami. Uroczystość zakończono wspólną zabawą przy muzyce.

red. admin

 zobacz zdjęcia

Pomysł na prezent

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ozdobić butelkę techniką decupage, odwiedź stronę klasy V.

http://persefona1.blogspot.com/

Dzień bez papierosa

        Listopad - to miesiąc rzucania papierosów pod hasłem: "Dzień bez papierosa" i "'Światowy dzień rzucania papierosa". W ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy V-VI przygotowali krótkie scenki dotyczące negatywnych skutków i szkodliwości palenia papierosów.

"Smutne jest życie palacza,

Często ma nikotynowego kaca,

Kaszle i źle się czuje,

Papieros mu życie rujnuje".

red. M. Wiśniewska

            24 października odbył się przygotowany przez panią Monikę Rudzińską i Monikę Jastrzębowską  apel podsumowujący X Kampanię Białych Serc, która w tym roku przebiegała pod hasłem ,, ŻYCIE TO NIE GRA”. Kampania trwała od 12 do 26 października. Uczniowie naszej szkoły aktywnie i chętnie uczestniczyli w przedsięwzięciach związanych z kampanią, której celem był solidarny protest przeciwko narkotykom oraz propagowanie stylu życia bez uzależnień , w tym roku, od uzależnień, hazardu i gier komputerowych. Symbolem kampanii są białe serca, które uczniowie wywiesili w oknach szkoły 12 października.  W ramach akcji uczniowie spotkali się z kierownikiem Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej Kazimierzem Wyrodą oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p.Jadwigę Fulop-Tworzewską z Poradni Psychologiczo - Pedagogicznej. Uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym "ŻYCIE TO NIE GRA".  Zwieńczeniem kampanii był przemarsz ulicami Uniszek Zawadzkich propagujący życie bez nałogów, oraz wypuszczenie w niebo białych balonów symbolizujących wolność od narkotyków. Następnie na boisku szkolnym zapalono serce ułożone z białych  zniczy "ciepłe serce pamięci", symbolizujące pamięć o tych, którzy przegrali z nałogami.

 

 zobacz zdjęcia

red. M. Jastrzębowska

W dniu 17 października w Szkółce Leśnej na Krajewie odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu Eko Obrazy organizowanego przez Nadleśnictwo Dwukoły oraz Polski Klub Ekologiczny Okręgu Mazowieckiego. W tym roku hasłem konkursu było „Drzewo – Drewno”. Uczestnicy konkursu musieli wykonać pracę przestrzenną wykorzystując znalezione podczas wędrówek po lesie: gałęzie, fragmenty korzeni, pni, desek, szyszek, kory, itp. Do prac musieli dołączyć zdjęcie miejsca (na płytach CD), w których pozyskano materiał twórczy oraz podać jej tytuł i miejsce pozyskania.

Wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych. W II grupie wiekowej (7-12 lat) miejsce I zajął uczeń klasy II- Kacper Jastrzębowski, natomiast w III grupie wiekowej (13-15 lat)  wyróżnienie otrzymała uczennica klasy V – Anna Rogowska. Laureaci otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Opiekunami uczniów z naszej szkoły była       p. Monika Jastrzębowska, p. Małgorzata Curyło, p. Małgorzata Wiśniewska. zobacz zdjęcia

red. M. Jastrzębowska

Dzień Papieski

Dzień Edukacji Narodowej

        

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom.
Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych
oraz zadowolenia z uczniów!

Wasi ukochani podopieczni

zobacz zdjęcia

"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

 

Nauczyciele nagrodzeni z okazji DEN: Pani Małgorzata Curyło, Pani Monika Rudzińska

Pracownik obsługi: Pani Agnieszka Zwierzchowska

Dyrektor Szkoły Dorota Skrobińska

red. admin

Zbiórka kasztanów

       

               Dzieci z naszej szkoły współpracują z Nadleśnictwem Dwukoły. W październiku odpowiedziały na apel leśniczego Sebastiana Bielca. Pierwszą partię zebranych kasztanów przekazaliśmy panu Sebastianowi. Dla leśnych zwierząt oprócz kasztanów można zbierać żołędzie, mile widziane kolby kukurydzy. Zbiórka nadal trwa.

red. admin

Pasowanie uczniów kl. I

        8 października 2014 r. odbyło się pasowanie na uczniów kl. I. Tradycyjnie na uroczystość zaproszeni zostali rodzice i cała społeczność szkolna. Po występach dzieci i ślubowaniu pani dyrektor dokonała ceremonii pasowania na ucznia kl. I. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szkoły przeprowadzili atrakcyjne konkursy z udziałem pierwszaku. Całą uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem.

zobacz zdjęcia

red. M. Gumienna

Realizujemy program "Owoce i warzywa w szkole"

         W ramach działań klasa I od września gromadzi w kąciku przyrody dary jesieni z sadów i ogrodów. Uczniowie obserwują, dzielą się informacjami i wykonują prace plastyczne.

 

 

       Samodzielnie pod opieką wychowawcy wykonali surówkę warzywno-owocową (jabłko, marchew), zwracjąc przy tym uwagę na zasady higieny i bezpieczeństwa.

 

 

red. M. Gumienna

 

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić zaległości. Osoby, które w tym dniu zdały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskały tytuł MT EXPERT.

 

Inicjatorem akcji i jednocześnie Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo WKM "Rachmistrz" Andrzej Grabowski.

 

W tym roku do akcji zgłosiło się 768 Organizatorów Lokalnych. Najwięcej z Polski - 670, ale byli też uczestnicy z Rosji, Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

 

W naszej szkole do akcji przystąpili wszyscy uczniowie z kl. III - VI. Organizacją święta zajęła się p. M. Zasina, nauczyciel matematyki, przy pomocy uczniów kl. VI. Mamy nadzieję, że tabliczka mnożenia na trwałe pozostanie w naszej pamięci!

 

 

zobacz zdjęcia

Prace uczennic z kółka plastycznego

              Uczennice z kl. IV i V uczestniczą w zajęciach kółka plastycznego. Próbowały swoich sił w budowaniu przestrzeni za pomocą prostego tworzywa.

red. admin

Realizujemy program "Owoce i warzywa w szkole"

                 Nasza szkoła przystąpiła do programu Agencji Rynku Rolnego "Owoce i warzywa w szkole", Którego celem jest spożywanie przez dzieci pod okiem nauczycieli 3 razy w tygodniu świeżych i soczystych witamin. Program realizowany jest wśród dzieci oddziału przedszkolnego i w kl. I-III. Nauczyciele wraz z uczniami propagują zdrowe odżywianie.

 

 

Wystawa owoców i warzyw zorganizowana w sali zajęć.

 

            Smaczne owoce podczas obróbki. Uczniowie kl. III przygotowali owocową sałatkę.

            Dzieci mogły przekonać się, że owoce inaczej smakują w owocowej sałatce polanej odżywczym jogurtem i spożywane w  otoczeniu grupy rówieśniczej. Mniam :)))

red. M. Curyło

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 

 

     1 września uroczyście powitaliśmy rok szkolny 2014/2015. Uczniów powitała pani Dyrektor, złożyła dzieciom życzenia powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym. Przed wychowankami fascynujące wyzwania. W punkcie przedszkolnym 3 razy w tygodniu dzieci 3 i 4 będą uczyły się języka angielskiego, ale już od przyszłego roku także dzieci z oddziału przedszkolnego zostaną objęte nauką języka obcego. W roku 2015 uczniowie klasy VI przystąpią do sprawdzianu w nowej formule. Sprawdzian będzie składał się z trzech części. Nowością jest sprawdzian z języka obcego, w przypadku naszych uczniów jest to język angielski. Podczas wakacji sala oddziału przedszkolnego została doposażona w pomoce dydaktyczne, a łazienki dostosowane do potrzeb najmłodszych. 

               Z wielką przyjemnością powitaliśmy zaproszonego gościa pana Jana Wareckiego Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna, który wręczył uczniom naszej szkoły dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nagrodzeni uczniowie: Hubert Grabiński, Juli Klimek, Patryk Wasiłowski, Dominika Nyga, Patrycja Sznajderowicz, Wiktor Ogrodowczyk.

                   Tego dnia powitaliśmy miejscowego przedsiębiorcę i naszego wieloletniego sponsora pana Witolda Ludwińskiego. Pan Ludwiński ufundował społeczności szkolnej pamiątkowy obraz, przedstawiający dwór szlachecki z Uniszek Zawadzkich, który obecnie znajduje się w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. miły gest sponsora spotkał się z wielkim uznaniem.

red. admin

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )