Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Ferie w szkole 28.01.2013 - 01.02.2013

SPRAWOZDANIE

Z FERII ZIMOWYCH W SZKOLE

 

          Uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich w pierwszym tygodniu ferii zimowych mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty spędzenia wolnego czasu.

          Zajęcia zorganizowane w szkole przez nauczycieli przebiegały pod hasłem „Używkom mówię NIE! Z czasu wolnego korzystam roztropnie”. Środki finansowe na realizację programu profilaktycznego pozyskano z GKRPA w Wieczfni Kościelnej.

          Pierwszy dzień poświęcony był zdrowemu odżywianiu. Wyczerpujących informacji na ten temat udzieliła uczniom Pani Zofia Bielska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mławie.

 

 

          Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci sporządziły zdrowe "kolorowe" kanapki. Następnie wykonały plakaty promujące zdrowe odżywianie.

          Drugiego dnia gościliśmy Panią Hannę Kasztelan – pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mławie. Pani pedagog przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas IV – VI pt. „Trening zachowań asertywnych”. Młodsza grupa dzieci grała w tym czasie w dostępne gry planszowe. Tego dnia odbyły się też zajęcia sportowo – rekreacyjne na lodowisku MOSiR w Działdowie z udziałem dzieci i rodziców.

 

 

          Kolejną atrakcją był wyjazd do kina MDK w Mławie na film „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Poprzez perypetie goryla                 o nietypowym kolorze sierści dzieci uczyły się, że „inny” nie znaczy gorszy.

 

 

          

         W czwartek przed sięganiem po wszelkiego rodzaju używki przestrzegał funkcjonariusz Policji Pan Tomasz Karpiński. Szeroko omówił też temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Na koniec spotkania wręczył wszystkim odblaskowe breloczki. Nawiązując do tych treści odbyło się przedstawienie edukacyjne pt. „Grzecznie i bezpiecznie” wykonane przez Studio Rozrywkowo – Teatralne „DUET” z Krakowa. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy.

 

  

Po występach, uczestnicy ferii układali hasła propagujące życie bez używek. Wykonane prace umieszczono na gazetce ściennej.

 

 

           Ostatniego dnia pielęgniarka środowiskowa - Pani Agnieszka Zasina przeprowadziła pogadankę nt. wpływu używek na nasze zdrowie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki antyalkoholowe i antynikotynowe. Podczas ferii nie zabrakło też gier i zabaw sportowych. Z myślą o zbliżających się walentynkach własnoręcznie wykonano okolicznościowe kartki. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali nagrody za udział w konkursach plastycznych i sportowych.  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Klaudia Plona złożyła na ręce Pani Dyrektor Doroty Skrobińskiej podziękowanie dla Rady Pedagogicznej za opiekę i przeprowadzone zajęcia w czasie ferii.

 

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację programu:

GKRPA w Wieczfni Kościelnej, zaproszonym Gościom, nauczycielom, rodzicom i uczniom.    

 

 

Koordynator Monika Zasina

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )