Lokietek
przy_lokiet

Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Aktualności roku szkolnego 2020/2021

CodeWeek2020
Po raz kolejny  nasza szkoła przyłączyła się do społecznej inicjatywy  w ramach  Europejskiego  Tygodnia Kodowania - CodeWeek2020. Na zajęciach informatycznych uczniowie programowali tor ruchu dla małego sprytnego robota - „Stefcia”. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie budowli z puzzli tor przeszkód, a także rozszyfrowywali zakodowane obrazki.
red. Anna Mergalska
Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych przygotowali część artystyczną pod okiem opiekuna SU p. M. Rudzińskiej. Gościem uroczystości był Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Pan Mariusz Gębala, który wręczył Nagrodę Wójta Pani Dyrektor Dorocie Skrobińskiej oraz złożył życzenia i kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły doceniając wkład pracy włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz dbanie o higienę i bezpieczeństwo uczniów w czasie pandemii. Pani Dyrektor nagrodziła pracę nauczyciela p. Moniki Rudzińskiej oraz pracownika obsługi p. Agnieszki Zwierzchowskiej wręczając Nagrody Dyrektora.

 

zobacz zdjęcia  

red. admin

XX Dzień Papieski

 

 

        XX Dzień Papieski przygotowała kl. 7 pod kierunkiem diakona Dariusza Kozłowskiego. Podniosła atmosfera uroczystości, której sprzyjała dekoracja oraz refleksyjna muzyka, wpłynęły na zainteresowanie tematyką. Atrakcyjności apelu sprzyjała prezentacja multimedialna, estetyczne dekoracje i dbałość o najmniejszy szczegół.

12.10.2020 r.

zobacz zdjęcia  

XVI Kampania Białych Serc 12 - 25 X 2020 r.

 XVI edycja Kampanii Białych Serc to kampania Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tegoroczna Kampania Białych Serc przebiegać będzie pod hasłem "WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH", a jej głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na zagrożenie jakie niesie ze sobą palenie tzw. e-papierosów. 

 Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieczfni Kościelnej.

Uczniowie klas I-III składają prace do wychowawców, zaś uczniowie klas IV-VII do nauczyciela plastyki w terminie do 20 października. Szczegóły w regulaminie konkursu  zobacz regulamin .

Więcej informacji nt. kampanii na stronie pomysłodawcy i głównego organizatora: https://kampaniabs.wixsite.com/mojawitryna 

opis dokumentutypdata

Harmonogram XVI Kampanii Białych Serc

pdf10-10-2020[ Pobierz ]
146 kB
Pasowanie I klasy na uczniów i czytelników

9 października pierwszoklasiści (7 dziewczynek) zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły oraz mianowani na czytelników. Przed pasowaniem  dzieci zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności recytatorskie, muzyczne, a także wykazały się zwinnością w konkursach sprawnościowych. Następnie podczas ceremonii ślubowania p. dyrektor Dorota Skrobińska pasowała pierwszoklasistów na uczniów natomiast p. Monika Jastrzębowska mianowała na czytelników. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem pamiątkowym.   

 

 

 zobacz zdjęcia  

red. M. Curyło

Jesienne liczenie ptaków

2 października w ramach Europejskich Dni Ptaków przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III wyruszyli na spacer w okolice szkoły. Głównym celem wyjścia była obserwacja oraz liczenie ptaków. Wśród skrzydlatych przyjaciół zauważono: wróble, sikorki bogatki, sikorki modraszki, dzwońce, kawki, rudziki, sroki, grzywacze, sierpówki oraz dzikie gęsi. Biorąc pod uwagę ilość osobników to liczba maleje  z roku na rok. Przyczyną mogą być prace związane z budową drogi S7. Ptaki bowiem nie lubią ingerencji człowieka, a także dużego hałasu.  

 

 

 zobacz zdjęcia 

 

red. M. Curyło

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie

W tym roku do akcji zgłosiło się 5,235 szkół!

W naszej szkole akcja przeprowadzona 1 października 2020 r.

Uczennice kl. III pod okiem Pani A. Mergalskiej uczestniczyły w pracach Komisji egzaminującej swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość uczniów za pierwszym razem zdobyła certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcję koordynowała Pani M. Zasina - nauczyciel matematyki.

Dziękujemy za zaangażowanie i udział w światowej akcji promującej tabliczkę mnożenia.

 

Ważne!

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w Internetowym Konkursie Matematyczno - logicznym "Arcymistrz Mnożenia" w ramach Światowego Dnia tabliczki Mnożenia.

Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Konkursy.

 

Dzień Chłopaka-Dzień Krawata

 

       

 

 

 

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka - Dzień Krawata.

 

           Może jeszcze nie każdy wie, że świat mody zawdzięcza istnienie krawata właśnie Chorwatom? Gdy w XVII w. chorwaccy żołnierze wzięli udział w paradzie dla francuskiego króla Ludwika XIV, noszone przez nich krawaty bardzo przypadły do gustu królowi i jego wersalskiej świcie. Był to jeden z niewielu przypadków, kiedy to francuska arystokracja, która ówcześnie wyznaczała trendy w świecie mody, przejęła element ubioru od innej kultury. Od tego momentu krawaty zyskały dużą popularność oraz stały się światowym symbolem wyszukanego stylu i dobrego gustu.

red. admin

Narodowe Czytanie "Balladyny"

Narodowe czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego pod patronatem Pary Prezydenckiej

 

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

 

                       Wybory do Samorządu Uczniowskiego miały miejsce 24 września 2020 r. Odbyły się według zasad zamieszczonych w naszym Kodeksie Wyborczym. Ustępujący samorząd przygotował urnę wyborczą, karty do głosowania. Zadbano o prawidłowy przebieg kampanii wyborczej. W drodze głosowania wyłoniono prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Opiekunem samorządu została pani M. Rudzińska. Gratulujemy!

red. admin

Samorzad Uczniowski zaprasza na wybory 2020/2021

 

red.admin

Międzynarodowy Dzień Kropki

                  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

         W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

red. admin

Bezpieczny powrót do szkół

Koronawirus: informacje i zalecenia

dla uczniów - https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow

dla rodziców - https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )