Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Aktualności roku szkolnego 2020/2021

Żegnaj Szkoło!

zobacz zdjęcia 

Zakończenie roku szkolnego


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się dnia 25.06.2021 r. według następującego porządku:
-godzina 9.00 pożegnanie klasy VIII;
-godzina 10.00 uczniowie klas I-VII (spotkanie z wychowawcą w klasie).


red. admin

Dzień Dziecka - Dzień Sportu

Tradycją naszej szkoły są obchody Dnia Dziecka na sportowo. Rywalizacje dla klas IV - VIII przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Z. Kowalski. Konkurencje sprawnościowe były okazją do zabawy i aktywnego spędzenia czasu. W tym dniu odwiedzili nas również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieczfni Kościelnej, którzy przeprowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Atrakcją była możliwość zwiedzania wozu strażackiego. O dzieciach pamiętała też Rada Rodziców fundując napoje i słodkie upominki. Dzieci otrzymały także słodycze i soki przekazane przez Pana Mariusza Gębalę Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna. Ten dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

red. admin

zobacz zdjęcia 

Dzień Matematyki

Matematyka nie musi być nudna ani trudna. Uczniowie klas IV-VIII brali udział w interaktywnej zabawie matematycznej pod hasłem "Ziemia się liczy". Zadania w formie quizu w ciekawy sposób przedstawiały zastosowanie matematyki w geografii. Nad przebiegiem tego wydarzenia czuwała p. M. Zasina - nauczyciel matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Celem zabawy jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki przyrodnicze.

 

 

zobacz zdjęcia 

red. admin

Warsztaty mydlarskie klas I-III

31 maja 2021 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach mydlarskich.  Na zajęciach wykonali mydełka, które  wręczą swoim ukochanym rodzicom.

 

 

 

zobacz zdjęcia

 

red. A. Mergalska

Konkurs Piosenki Religijnej

  W dniu 28 maja 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej "Kto śpiew, ten podwójnie się modli". Organizatorem wydarzenia był katecheta dk. Dariusz Kozłowski. Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 uczniów z kl. I - VIII. Podczas występu uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności wokalne. 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz pamiątkowe aniołki, pozostali uczestnicy - dyplomy i drobne upominki.

 >

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce:

Magdalena Marcjanik kl. I

Milena Furmaniak kl. II

Lena Kurysz kl. III

II miejsce:

Antoni Kaszuba kl. IV

Michał Furmaniak kl. VI

III miejsce:

Nadia Ogrodowczyk kl. III

Aleksandra Szymańska kl. III

 

Gratulujemy!

 

zobacz zdjęcia

 

red. admin

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Uwaga! Wścieklizna u lisów

Na prośbę Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty publikujemy materiały przygotowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki we współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii oraz Mazowieckim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

 

opis dokumentutypdata

Komunikat prasowy

docx21-05-2021[ Pobierz ]
15 kB

Plakat

pdf21-05-2021[ Pobierz ]
763 kB
Warsztaty plastyczne dla kl.I

Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym Maryi.

Uczniowie klasy I pod okiem katechety diakona Dariusza Kozłowskiego wykonali kapliczki Matki Bożej. 

 

Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Biblioteki Publicznej

Nasi mali patrioci

22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

               Tydzień temu - 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły realizowali zajęcia związane z ochroną      naszej planety. W klasach I - III hasłem przewodnim było -" Nie zatruwajmy Ziemi". Główne działania to: segreguj śmieci, oszczędzaj wodę i energię elektryczną, zbieraj makulaturę, nie niszcz roślin, zadbaj o czystość środowiska. Na podsumowanie wykonano plakaty pod tytułem "Jak ludzie niszczą Ziemię". Mają one stanowić ostrzeżenie dla innych osób. 

red. M Curyło

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 Dziś w przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Z tej okazji były podejmowane różnorodne działania:

- wizyta w szkolnej bibliotece,
- konkurs ze znajomości bajek,
- wybór ulubionego bohatera bajkowego,
- samodzielne wykonanie zakładki do książki.
Uczniowie klasy IV i VI przedstawili przedszkolakom krótkie inscenizacje z wykorzystaniem ulubionych bajek. Spotkanie przedszkolaków ze starszymi uczniami odbyło się w formie online.

 

 

red. M. Jastrzębowska

zobacz zdjęcia

Dzień Ziemi

22.04 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieciaki dowiedziały się co szkodzi i jak możemy pomagać naszej planecie. Wykonywały tematyczne zadania multimedialne. Na koniec wykonały prace plastyczne z recyklingu.

 

red. I. Sosińska

zobacz zdjęcia

Warsztaty świąteczne przedszkolaków

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu dzisiejszym przedszkolaki miały warsztaty świąteczne. Dowiedziały się o zwyczajach  i tradycjach na koniec wykonały ozdoby świąteczne.

 

Powitanie wiosny przez przedszkolaków

 

Więcej zdjęć w zakładce Punkt przedszkolny

Dzień Kobiet w kl. IV

W dniu dzisiejszym Panowie z klasy IV nie zapomnieli o swoich koleżankach. Przygotowali piękne życzenia i niespodzianki.

Lilia kwitnie, róża opada, czerwony tulipan swe płatki składa.
Ja korzystając z tej sposobności życzę Wam w Dniu Kobiet dużo zdrowia i radości, bo:
Szczęście to uśmiech, który rozwesela;
Szczęście to mieć przyjaciela;
Szczęście to śpiew i muzyka;
Szczęście to umieć patrzeć i dotykać;
Szczęście to o smutkach nie pamiętać
Tego Wam życzą koledzy
w dniu Waszego święta.

 

Akcja "Dzieci uczą rodziców"

24 lutego 2021 r. uczniowie klasy trzeciej w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" wzięli udział w zajęciach pt. "Kosmiczna Przygoda", których tematem przewodnim był oczywiście kosmos. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o kosmosie, następnie wykonały przygotowane dla nich zadania, które zabrały do domu, aby przekazać zdobytą wiedzę swoim rodzicom.

 zobacz zdjęcia 

 

 

red. A. Mergalska

Dzień Babci i Dziadka

Kochamy nasze babcie

I dziadków też kochamy.
W Dniu Babci i w Dniu Dziadka
Życzenia Im składamy.

Dziękujemy Wam dziadkowie
To bardzo Wam się chwali,
Żeście nam rodziców
Tak dobrze wychowali.

Bez Was smutny byłby świat
Żyj nam babciu
Żyj nam dziadku
Co najmniej dwieście lat!!!

 

Święta tuż tuż

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia czują już przedszkolaki

 

Śwątecznie na lekciach informatyki

       Dzieci kl. III na lekcji informatyki postanowiły przekazywać życzenia on-line, by przybliżyć nam ducha tegorocznych świąt.

red. A. Mergalska

102. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uroczyście biją dzwony,

w mieście flagi rozwinięto

i me serce sie raduje,

że obchodzę Polski święto.

 

 

Wodne eksperymenty w klasie I

3 listopada w czasie zajęć lekcyjnych klasa pierwsza przeprowadziła doświadczenia pod hasłem "Wodne eksperymenty". Zadanie polegało na wsypaniu do kolejnych słoiczków z wodą po łyżce: cukru, soli ,maki ,pieprzu mielonego oraz pieprzu w ziarnach. Po dokładnym wymieszaniu stwierdzono ,iż sól i cukier rozpuszcza się w wodzie, pieprz mielony i mąka tworzą zawiesinę , natomiast pieprz w ziarenkach w ogóle się nie rozpuścił. Ćwiczenia praktyczne wykonano sprawnie i samodzielnie. 

red. M. Curyło 

 

zobacz zdjęcia 

Festiwal Filmoteki Szkolnej

         

           W dniach 20-23 października miał miejsce Festiwal Filmoteki Szkolnej  Edycja 10 i pół. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach filmowych. Poznawali sztukę animacji, brali udział w zajęciach z krytyki filmowej, uczyli się  zasad kręcenia filmów dokumentalnych. Uczestniczyli w spotkaniu z reżyserem Anną Pawluczuk, która  zorganizowała pokaz swojego filmu "Jak pływać, żeby nie utonąć". Mieli możliwość oglądać film pt. "Nieletni inżynierowie" i brać udział w dyskusji.  Nauczyciele wzięli udział w szkoleniach z nowoczesnych narzędzi internetowych, z wykorzystania filmów na lekcjach wychowawczych.

red. admin

Podsumowanie XVI Kampanii Białych Serc
Od 12 do 25 października 2020 r. w naszej szkole trwała XVI Kampania Białych Serc - Europejski Solidarny Protest przeciwko narkotykom i przemocy. W tym roku akcja przebiegała pod  hasłem "WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH", a jej głównym przesłaniem było zwrócenie uwagi na zagrożenie jakie niesie ze sobą palenie tzw. e-papierosów. Już pierwszych dniach trwania kampanii w oknach naszej szkoły pojawiły się białe serca symbolizujące wolność naszych serc od nałogów. Wychowawcy w klasach przeprowadzili pogadanki i dyskusje w ramach godzin wychowawczych. Uczniowie klas I - VIII wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce uzależnień przygotowanym przez GOPS w Wieczfni Kościelnej.  W piątek 23 października odbyło się podsumowanie kampanii. Przed szkołą zapalono znicze ustawione w kształcie serca, następnie  uczniowie przy utworze „Wehikuł czasu” zespołu Dżem uczcili pamięć tych, którzy przegrali walkę z uzależnieniami.  
Uczniowie, którzy otrzymali nagrody w konkursie plastycznym:
Magdalena Marcjanik – kl. I
Gabriela Cicha- kl. II
Bartłomiej Kaszuba – kl. III
Tomasz Bogucki- kl.- IV
Zuzanna Orłowska- kl. IV
Paweł Orkwiszewski- kl. VII
Gratulujemy!
red. A.Mergalska
Festiwal Filmoteki Szkolnej

23 października 2020 r. uczniowie klasy III w ramach Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Edycja 10 i pół  wirtualnie odwiedzili archiwum Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego przy ul. Chełmskiej w Warszawie.

 

 

 

Udział  kl. IV w warsztatach o początkach kinomatografii zorganizowanych przez Filmotekę Szkolną.

 

zobacz zdjęcia 

CodeWeek2020
Po raz kolejny  nasza szkoła przyłączyła się do społecznej inicjatywy  w ramach  Europejskiego  Tygodnia Kodowania - CodeWeek2020. Na zajęciach informatycznych uczniowie programowali tor ruchu dla małego sprytnego robota - „Stefcia”. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie budowli z puzzli tor przeszkód, a także rozszyfrowywali zakodowane obrazki.
red. Anna Mergalska
Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych przygotowali część artystyczną pod okiem opiekuna SU p. M. Rudzińskiej. Gościem uroczystości był Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Pan Mariusz Gębala, który wręczył Nagrodę Wójta Pani Dyrektor Dorocie Skrobińskiej oraz złożył życzenia i kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły doceniając wkład pracy włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz dbanie o higienę i bezpieczeństwo uczniów w czasie pandemii. Pani Dyrektor nagrodziła pracę nauczyciela p. Moniki Rudzińskiej oraz pracownika obsługi p. Agnieszki Zwierzchowskiej wręczając Nagrody Dyrektora.

 

zobacz zdjęcia  

red. admin

XX Dzień Papieski

 

 

        XX Dzień Papieski przygotowała kl. 7 pod kierunkiem diakona Dariusza Kozłowskiego. Podniosła atmosfera uroczystości, której sprzyjała dekoracja oraz refleksyjna muzyka, wpłynęły na zainteresowanie tematyką. Atrakcyjności apelu sprzyjała prezentacja multimedialna, estetyczne dekoracje i dbałość o najmniejszy szczegół.

12.10.2020 r.

zobacz zdjęcia  

XVI Kampania Białych Serc 12 - 25 X 2020 r.

 XVI edycja Kampanii Białych Serc to kampania Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tegoroczna Kampania Białych Serc przebiegać będzie pod hasłem "WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH", a jej głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na zagrożenie jakie niesie ze sobą palenie tzw. e-papierosów. 

 Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieczfni Kościelnej.

Uczniowie klas I-III składają prace do wychowawców, zaś uczniowie klas IV-VII do nauczyciela plastyki w terminie do 20 października. Szczegóły w regulaminie konkursu  zobacz regulamin .

Więcej informacji nt. kampanii na stronie pomysłodawcy i głównego organizatora: https://kampaniabs.wixsite.com/mojawitryna 

opis dokumentutypdata

Harmonogram XVI Kampanii Białych Serc

pdf10-10-2020[ Pobierz ]
146 kB
Pasowanie I klasy na uczniów i czytelników

9 października pierwszoklasiści (7 dziewczynek) zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły oraz mianowani na czytelników. Przed pasowaniem  dzieci zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności recytatorskie, muzyczne, a także wykazały się zwinnością w konkursach sprawnościowych. Następnie podczas ceremonii ślubowania p. dyrektor Dorota Skrobińska pasowała pierwszoklasistów na uczniów natomiast p. Monika Jastrzębowska mianowała na czytelników. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem pamiątkowym.   

 

 

 zobacz zdjęcia  

red. M. Curyło

Jesienne liczenie ptaków

2 października w ramach Europejskich Dni Ptaków przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III wyruszyli na spacer w okolice szkoły. Głównym celem wyjścia była obserwacja oraz liczenie ptaków. Wśród skrzydlatych przyjaciół zauważono: wróble, sikorki bogatki, sikorki modraszki, dzwońce, kawki, rudziki, sroki, grzywacze, sierpówki oraz dzikie gęsi. Biorąc pod uwagę ilość osobników to liczba maleje  z roku na rok. Przyczyną mogą być prace związane z budową drogi S7. Ptaki bowiem nie lubią ingerencji człowieka, a także dużego hałasu.  

 

 

 zobacz zdjęcia 

 

red. M. Curyło

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie

W tym roku do akcji zgłosiło się 5,235 szkół!

W naszej szkole akcja przeprowadzona 1 października 2020 r.

Uczennice kl. III pod okiem Pani A. Mergalskiej uczestniczyły w pracach Komisji egzaminującej swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość uczniów za pierwszym razem zdobyła certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcję koordynowała Pani M. Zasina - nauczyciel matematyki.

Dziękujemy za zaangażowanie i udział w światowej akcji promującej tabliczkę mnożenia.

 

Ważne!

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w Internetowym Konkursie Matematyczno - logicznym "Arcymistrz Mnożenia" w ramach Światowego Dnia tabliczki Mnożenia.

Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Konkursy.

 

Dzień Chłopaka-Dzień Krawata

 

       

 

 

 

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka - Dzień Krawata.

 

           Może jeszcze nie każdy wie, że świat mody zawdzięcza istnienie krawata właśnie Chorwatom? Gdy w XVII w. chorwaccy żołnierze wzięli udział w paradzie dla francuskiego króla Ludwika XIV, noszone przez nich krawaty bardzo przypadły do gustu królowi i jego wersalskiej świcie. Był to jeden z niewielu przypadków, kiedy to francuska arystokracja, która ówcześnie wyznaczała trendy w świecie mody, przejęła element ubioru od innej kultury. Od tego momentu krawaty zyskały dużą popularność oraz stały się światowym symbolem wyszukanego stylu i dobrego gustu.

red. admin

Narodowe Czytanie "Balladyny"

Narodowe czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego pod patronatem Pary Prezydenckiej

 

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

 

                       Wybory do Samorządu Uczniowskiego miały miejsce 24 września 2020 r. Odbyły się według zasad zamieszczonych w naszym Kodeksie Wyborczym. Ustępujący samorząd przygotował urnę wyborczą, karty do głosowania. Zadbano o prawidłowy przebieg kampanii wyborczej. W drodze głosowania wyłoniono prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Opiekunem samorządu została pani M. Rudzińska. Gratulujemy!

red. admin

Samorzad Uczniowski zaprasza na wybory 2020/2021

 

red.admin

Międzynarodowy Dzień Kropki

                  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

         W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

red. admin

Bezpieczny powrót do szkół

Koronawirus: informacje i zalecenia

dla uczniów - https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow

dla rodziców - https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )