Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Aktualności roku szkolnego 2019/2020

Podziękowania i życzenia

Rok szkolny 2019/2020 był czasem wytężonej pracy Nauczycieli, Uczniów i Rodziców.

Doceniając całoroczne zaangażowanie, szczególnie w czasie zdalnego nauczania

przekazujemy wszystkim słowa uznania i podziękowania.

Życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku

oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Naszym Absolwentom życzymy sukcesów na dalszej drodze edukacji.

 

                                                                                                                                                                                                                                           Rada Pedagogiczna

Dzień Matki

Dziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na ziemi,
Że Jesteś najważniejsza,
Że tego nikt nie zmieni,
Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

Prace uczniów kl. 6.

Zdrowo jem, wiecej wiem

27.02.2020 r. uczniowie klasy trzeciej na zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem!” dowiedzieli się o dobrych i złych składnikach pożywienia. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez drużyny plakatów o tematyce, które produkty powinny znaleźć się w naszej diecie a których powinniśmy unikać.

 

red. A. Mergalska

Poznajemy pracę żołnierza

W dniu 27.02.2020r. gościliśmy emerytowanego weterana wojennego. Odznaczony wieloma medalami za zasługi podczas misji bojowych w Afganistanie i Iraku. Dowódca wojsk zbrojnych K9,  saper i pirotechnik. 
Przybliżył naszym uczniom jak zaczęła się jego przygoda z wojskiem i  na czym polega praca żołnierza na misjach.
Towarzyszył mu jego psi przyjaciel, z którym współpracuje od ponad 10 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

red. I. Sosińska

26 lutego 2020r. - Żywa lekcja historii

Dzień Babci i Dziadka

   W dniu 24.01.2020r. w naszej szkole gościli wyjątkowi goście. Babcie i Dziadkowie mieli przyjemność zobaczyć swoje wnuczęta w przeróżnych rolach artystycznych. Jedni tańczyli, śpiewali, inni recytowali, jeszcze inni odgrywali role teatralne. Po części artystycznej nasi honorowi goście mieli możliwość uczestniczyć w zabawie tanecznej. 
        Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radosnej i wzajemnej życzliwości.

red. I. Sosińska 

 zobacz zdjęcia 

Zimowe ptakoliczenie

24 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do XVI edycji Zimowego Ptakoliczenia. Obserwację przeprowadzono w pobliżu budynku szkolnego. Dzieci w pełnym skupieniu słuchały ptasich dźwięków oraz bacznie patrzyły przez lornetki. W czasie spaceru zobaczyły: wróble, kawki, dzikie gołębie, sikorki oraz sroki. Wydarzenie to było dobrą okazją, aby poznać naszą przyrodę.

 

 

 

 zobacz zdjęcia 

Święto Patrona Szkoły

 zobacz zdjęcia  

 

Jasełka

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas przedszkolaki i uczniowie przedstawiając sceny z betlejemskiej stajenki. Młodzi aktorzy z wielką prezycją i zaangażowaniem wcielili się w odgrywane role. Nad przygotowaniem jasełek czuwała Pani katechetka Małgorzata Gogolewska.

 zobacz zdjęcia 

red. admin

Spotkanie z doradcą zawodowym

 

„Młodzi u progu kariery”

Warsztaty przeprowadzone w dniu 11.12.2019 r.

 

W ramach programu „Młodzi u progu kariery” w dniu 11 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich odbyły się zajęcia warsztatowe zorganizowane przez pedagoga szkolnego – panią Annę Brzezińską.

Podczas spotkań z zaproszonym do naszej szkoły przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy
w Mławie – doradcą zawodowym - panią Beatą Jakubowską uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję poznać m.in. aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, zawody deficytowe (zgodnie z „Barometrem zawodów – prognoza na 2020 rok”) oraz istotne informacje na temat wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele będą mieli możliwość udziału w wydarzeniach zaplanowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie. Przedstawiamy poniżej harmonogram wydarzeń, na które organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Plany na 2020 rok

Data wydarzenia

Wydarzenie

07.02.2020

Inwestycja w edukację – to się opłaca. Konferencja dla pracodawców.

28.02.2020

Młodzieżowa Giełda Zawodów.

19.03.2020

XI Powiatowe Forum Edukacji Młodzieży.

24.04.2019

X Mławskie Targi Pracy.

 

 red. A. Brzezińska - PEDAGOG SZKOLNY

Pozanjemy pracę strażaka
W dniu 9.12.2019r. gościliśmy w naszej szkole strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.
Panowie przybliżyli uczniom na czym polega praca strażaka i zaprezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień.
Zainteresowanie było ogromne. 
red. I. Sosińska
Mikołajki

Wspominając Św. Mikołaja uczniowie wszystkich klas obdarowali się nawzajem upominkami. Nie zabrakło również słodkich upominków od Rady Rodziców i niespodzianek dla wychowawców. Dziękujemy!

 

 

 zobacz zdjęcia 

Filmoteka Szkolna

W dniu 6 grudnia br. uczniowie klas VII - VIII brali udział w warsztatach w ramach programu Filmoteka Szkolna. Warsztaty zostały zorganizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. 

 

 

 

                Warsztaty filmowe w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich przeprowadziła absolwentka reżyserii filmowej PWSFTViT w Łodzi Anna Pawluczuk. Pani reżyser jest autorką etiud  filmowych „Co ma pływać nie utonie” (2019), „Czary Mary Mama” (2017), „Raz dwa zero” (2016), „Powodzenia” (2016), „Kocham Cię” (2015), „Bojownik” (2015). Jej krótkometrażowy dokument o gimnastyczkach artystycznych „Raz dwa zero” był pokazywany i nagradzany na blisko 30 festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Camerimage, Krakowski Festiwal Filmowy, MiradasDoc, AFI Docs w Waszyngtonie). W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII w ramach programu „Filmoteka Szkolna”, który jest adresowany także do uczniów klas starszych szkół podstawowych.

                Program zainicjowany został w 2009 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a obecnie program realizowany jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Nauczyciele i uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkołach na terenie całego kraju, w tym w warsztatach prowadzonych przez Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej, krytyków filmowych i innych ekspertów.

                Reżyser Anna Pawluczuk jest entuzjastką edukacji filmowej wśród nastolatków. Zajęcia przybliżyły uczniom język filmu, jego historię i współczesne trendy obowiązujące w sztuce filmowej. W oddzielnych warsztatach wzięli udział również nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna. Pani reżyser podzieliła się z nauczycielami materiałami do pracy na lekcji z filmem.

red. admin

"Zielona afera ..."

4 grudnia br. uczniowie kl. V-VIII obejrzeli przedstawienie ekologiczne pt. "Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo Inspektora Zgrozy" wystawione przez Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku. Akcja dzieje się w Biurze Spełniania Marzeń. Jest to miejsce gdzie spełniają się ludzkie marzenia o czystym środowisku naturalnym. Pewnego dnia sekretarka Marzena stwierdza, że biuro zostało okradzione z marzeń o czystej wodzie, czystym powietrzu, o życiu w czystym środowisku.Rozpoczyna się śledztwo prowadzone przez Inspektora Zgrozę. Aktorzy w satyryczny sposób, w przyjaznej atmosferze, przybliżyli uczniom metody ochrony środowiska, a także zwrócili uwagę na czystość najbliższego otoczenia. Zobrazowali jak ważny jest szacunek do  przyrody, a także pokazali, że musimy nauczyć się o nią dbać.

 

red. admin

Klasa I w "Laboratorium Przygody w Mławie"

2 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach świątecznych w "Laboratorium Przygody" w Mławie. Wykonywali prace związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo miłą niespodzianką było spotkanie z Mikołajem i Elfem oraz otrzymanie świątecznych prezentów. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dzieciaki wróciły z uśmiechami na twarzy.

 

zobacz zdjęcia 

 

red. M. Nowakowska

Andrzejki

Wróżby andrzejkowe to tradycja zachowana do dziś. Samorząd Uczniowski tego dnia przygotował wiele wróżb i niespodzianek. 

29 listopada - Dzień Piżamy

Spotkanie z policjantem

 

            27 listopada odbyło się spotkanie z dzielnicowym Tomaszem Karpińskim. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

red. admin

W świecie książek

zobacz zdjęcia

 

26.11.2019r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie innowacji „Starszy kolego przeczytaj mi coś fajnego”, która jest kontynuacją podjętych działań w ubiegłym roku. Innowacja będzie realizowana do końca maja 2020r.. 

 

 Celem innowacji jest:

 1. Kształtowanie kultury czytelniczej młodego człowieka.
 2. Uwrażliwianie na piękno literatury dziecięcej.
 3. Poszerzanie wiedzy o świecie.
 4. Wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju.

    Innowacja skierowana jest do przedszkolaków i uczniów klasy I i II. Autorem innowacji jest nauczyciel bibliotekarz p. Monika Jastrzębowska. Realizatorami są wychowawcy: punktu przedszkolnego p. Monika Jastrzębowska, klasy I p. Marta Nowakowska, klasy II p. Małgorzata Curyło, klasy III p. Anna Mergalska nauczyciele języka polskiego w klasach V-VIII p. Dorota Skrobińska  i p. Izabela Sosińska oraz starsi uczniowie z klas V-VIII, którzy raz w tygodniu  w czasie godzin wychowawczych będą czytać książki młodszym dzieciom. Książki będą wybierane wspólnie z bibliotekarzem z Listy książek nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Tak samo jak w ubiegłym roku nauczyciele języka polskiego w klasach starszych będą współpracować z autorem innowacji w zakresie przygotowania chętnych uczniów z klas starszych  do czytania młodszym oraz  będą czuwać nad harmonijnym przebiegiem spotkań. Wychowawcy przedszkola i klasy I, II, III  będą współpracować w organizacji spotkań czytelniczych oraz raz w miesiącu wykonają z dziećmi album z prac plastycznych uczniów  do wybranej przez nich książki. Prace twórcze zostaną zaprezentowane na gazetce szkolnej.

     W dzisiejszym dniu pod okiem p. Izabeli Sosińskiej uczennica klasy VIII Oliwia Sieradzka w stroju żaby wprowadziła dzieci w zaczarowany świat bajek.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały naszej bohaterki, chętnie odpowiadały na pytania.  Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

red. M. Jastrzębowska

Światowy Dzień Rzucania Palenia

                21 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie klasy VI przygotowali prezentację multimedialną. Celem było poszerzenie informacji nt. zdrowia, kształcenie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, prowadzenie zdrowego stylu życia bez używek, uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nas palą.

                Przedstawiono również informacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN nt. potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów. Zwrócono uwagę na zagadnienia:

 • Co to są e-papierosy?
 • Jak działają e-papierosy?
 • Co znajduje się w aerozolu z e-papierosa?
 • Co to jest JUUL?
 • Problemy używania e-papierosów
 • Jakie jest ryzyko zdrowotne?
 • Co zrobić, aby uchronić dzieci przed używaniem e-papierosów?

 

 

 zobacz zdjęcia 

 

Red. M. Wiśniewska

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Dwukoły

19 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły gościli Panią leśnik- edukatora Nadleśnictwa Dwukoły. Na początku zajęć dzieci z klas I-III zaśpiewały piosenkę pt. „Leśne duszki”, następnie uczniowie klasy trzeciej przedstawili krótką inscenizację pt. „Zamiatanie na polanie”.  W dalszej części   Pani leśnik  przeprowadziła zajęcia na temat "Rośliny i zwierzęta żyjące w lesie oraz praca leśnika".

 

red. A. Mergalska

 

                 

                            W dniu 19 listopada odbyło się spotkanie w punkcie przedszolnym z pracownikiem Nadleśnictwa Dwukoły. Dzieci poznawały tajniki pracy leśnika, uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po lesie, rozwiązywały zagadki związane z wiedzą o przyrodzie.

zobacz zdjęcia

red. M. Jastrzębowska 

Gminny Konkurs Recytatorski

15.11.2019r. w Szkole Podstawowej w Windykach nasza reprezentantka, Milena Furmaniak z kl. I recytując wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Twój dom” zajęła II miejsce w IV Gminnym Konkursie Polskiej Pieśni i Poezji Patriotycznej. Jeszcze raz gratulujemy Milence i pozostałym uczestnikom.

red. I. Sosińska

"Szkoła do hymnu"

W odpowiedzi na prośbę Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w przedsięwzięciu "Szkoła do hymnu". Kontynuując inicjatywę podjętą rok temu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w piątek 8 listopada 2019r. o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego "Mazurek Dąbrowskiego". Wyraziliśmy w ten sposób radość z tego, że żyjemy w wolnym kraju.

 

red. M. Zasina

Apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 

PRZEBUDŹ SIĘ, JESTES WOLNY

7 listopada 2019r. obchodziliśmy a naszej szkole 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie, pod czujnym okiem p. Moniki Sobotki, przygotowali krótkie przedstawienie. Rozpoczęło się ono pokazem tanecznym

w wykonaniu uczennic klasy VI. Następnie społeczność szkolna, zgromadzona w sali sportowej, wysłuchała recytacji patriotycznych tekstów. Wierszom towarzyszyła piosenka żołnierska w wykonaniu uczennic, które przygotował p. Marek Nawrocki.

 

 zobacz zdjęcia 

 

red. M. Sobotka

SMACZNIE - ZDROWO - KOLOROWO
   6 listopada 2019 r. w ramach programu "Zdrowo jem, więcej wiem!" przeprowadzono w klasie trzeciej lekcję  pt. „SMACZNIE - ZDROWO - KOLOROWO”. Na początku zajęć odbył się konkurs pomiędzy losowo utworzonymi drużynami WARZYW i OWOCÓW, który polegał na wypisaniu w ciągu 5 minut jak najwięcej nazw warzyw i owoców.
   Kolejnym punktem zajęć było zwiedzanie  wystawy z  przyniesionych do klasy  owoców i warzyw. W następnym etapie drużyny, próbowały odpowiedzieć na pytanie „dlaczego ważne jest jedzenie warzyw i owoców?” oraz prezentowały swoje odpowiedzi na forum klasy.
   Kolejnym zadaniem był konkurs, który polegał na rozpoznaniu owoców i warzyw przy zasłoniętych oczach za pomocą zmysłów dotyku, węchu i smaku.
   Podczas zajęć uczniowie przyporządkowywali warzywa/owoce  do 5 grup kolorystycznych. Dowiedzieli się o ważnej roli witamin,  jakich witamin potrzebuje nasz organizm, a także jak często należy jeść owoce i warzywa. Końcowym etapem zajęć było podsumowanie zdobytych punktów oraz degustacja wykonanych kanapek z warzywami.
red. A. Mergalska
Zawody sportowe

W dniu 30 X 2019 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zawodach sportowych halowej piłce nożnej, które odbyły się w SP w Szreńsku. W zawodach uczestniczyło 5. zespołów z powiatu mławskiego. Mimo zaciętej walki i ostrej rywalizacji uczniowie nie zakwalifikowali się do rozgrywek w rejonie. Rozgrywki pozwoliły chłopcom poznać swoje mocne i słabe strony, a także umożliwiły poznanie kolegów z przeciwnych drużyn. Mimo braku wygranej, mamy "pierwsze koty za płoty"

 

red. M. Wiśniewska

Kampania Białych Serc

 

To już XV Kampania białych Serc! W dniach 12-25 października br. realizowaliśmy program działań profilaktycznych, jako solidarny protest przeciwko narkotykom i przemocy. Wykonaliśmy gazetki tematyczne w klasach i na korytarzach, zamieściliśmy w oknach białe serca. Wychowawcy w klasach przeprowadzili pogadanki i dyskusje w ramach godzin wychowawczych. Zorganizowano szkolne zawody sportowe, w celu propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce uzależnień przygotowanym przez GOPS w Wieczfni Kościelnej. Kampanie zakonczyliśmy Marszem Białych Serc z białymi balonami ulicami Uniszek Zawadzkich, a następnie zapaliliśmy białe znicze ułozone w kształcie serca i podsumowaliśmy tegoroczna akcję. Nasze serca są wolne od narkotyków i dopalaczy!

Nagrody w konkursie otrzymali nastepujący uczniowie:

Martyna Kędzierska kl. II,

Aleksandra Góralska kl. III,

Aleksandra Sieradzka kl. III,

Karol Kędzierski kl. VI,

Nikola Meredyk kl. VI,

Aleksandra Wasiłowska kl. VI. Gratulujemy!

 

 zobacz zdjęcia 

 

red. admin

Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 października 2019 r. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Doniosłym momentem było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Dorota Skrobińska. Tym samym pierwszaki  zostały włączone do społeczności uczniowskiej.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy wam sukcesów w nauce i powodów do radości!

 

 

 

red. M. Nowakowska

 

Wyniki konkursu -"Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej"

24 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu pod hasłem "Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej". Uczennice naszej szkoły:Gabriela Cicha - kl.I i  Aleksandra Góralska - kl.III otrzymały dyplomy wyróżnienia oraz nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 

 

 

 

red. M. Curyło

Wyjazd do MDK w Mławie

23 października 2019 r. uczniowie klas II i III wybrali się do MDK-u w Mławie na przedstawienie profilaktyczno - edukacyjne pt. "Kraina Mądrości". W czasie spektaklu dzieci zabawiali Miluś i Miłasia, którzy uczyli, jak zdrowo sie odżywiać, dbać o higienę i korzystać z wolnego czasu.

 

 

red. A. Mergalska

Dzień Papieski

W dniu 23 X w naszej szkole odbył się Dzień Papieski. Uczniowie kl. VI pod kierunkiem ks. Piotra Szulca przybliżyli postać Ojca Św. Jana Pawła II. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną i wzięliśmy udział w quizie poświęconym jednemu

z największych z rodu Polaków. 

 

 

zobacz zdjęcia 

red. ks. P. Szulc

Zdrowo jem, więcej wiem

17 października 2019 r. uczniowie klasy II w ramach akcji "Zdrowo jem, więcej wiem" uczyli się rozpoznawać owoce i warzywa zmysłami: wzroku,smaku i dotyku. Określali również rolę owoców i warzyw w prawidłowym jadłospisie w ciągu dnia. Podsumowaniem zajęć była wspólna degustacja świeżych pyszności bogatych w witaminy.

 

 

 

 

red. M. Curyło

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY " Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej"

Uczniowie klas I-III przystąpili do powiatowego konkursu pod hasłem "Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej". Głównymi postaciami prac plastycznych okazali się: Szeryf w spódnicy, Król Agis oraz waleczni uczniowie Spartakusa. Do etapu powiatowego w Mławie przekazano pracę: Mileny Furmaniak - kl.I, Gabrieli Cichej - kl.I, Bartłomieja Kaszuby - kl.II, Aleksandry Szymańskiej - Kl.II, Nadii Ogrodowczyk - kl.II oraz Aleksandry Góralskiej - kl.III.

 

    

 red. M. Curyło

 

 

Jesienne liczenie ptaków

4 października 2019 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w jesiennym liczeniu ptaków. Spacer rozpoczął się od obserwacji przy szkole. Następnie przeszliśmy wzdłuż pól oraz na skraj pobliskiego lasu. Najczęściej spotykane gatunki to: wróble, kawki, sikorki bogatki, sroki oraz sierpówki i grzywacze. Akcja miała wymiar europejski, więc wyniki naszych obserwacji zostały przesłane do Partnera BridLife International na Słowacji. Dzieci obserwując ptaki mogły po raz kolejny podziwiać piękno przyrody jesiennej.

 

zobacz zdjęcia 

red. M. Curyło

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku starszych uczniów egzaminowały uczennice z klasy III pod okiem p. Anny Mergalskiej i p. Moniki Zasiny. Większość egzaminowanych uzyskała certyfikat za pierwszym podejściem. Pozostali uczniowie poprawili swoje wyniki w kolejnej próbie. Dzięki akcji cel został osiągnięty: tabliczka mnożenia przypomniana!

 

 zobacz zdjęcia 

red. M. Zasina

Ornitolog Samuel Sosnowski "O Meksyku"

zobacz zdjęcia 

 

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

W tym roku „Święto Pieczonego Ziemniaka” w naszej Szkole uczniowie klas I-III i dzieci z punktu przedszkolnego obchodzili 23 września 2019 r. Głównym bohaterem spotkania był oczywiście „ziemniak”. Po krótkim zapoznaniu się z jego historią dzieci wykonywały „ludziki”, zwierzątka z ziemniaków, odgadywały zagadki, poznały nazwy regionalne ziemniaka. Następnie na sali gimnastycznej urządzono konkursy, w których udział brały nasze najmłodsze dzieci, uczniowie klas I-III i przybyli rodzice. Podsumowaniem naszej imprezy integracyjnej było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek na grillu.

 

 

red. Anna Mergalska

zobacz zdjęcia

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

                

                 

20 września 2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poznaliśmy program wyborczy kandydatów. Przeprowadziliśmy głosowanie.

 

zobacz zdjęcia

 

red. M. Rudzińska

Sprzatanie świata

                  W tym roku do sprzątania świata zachęca prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą-Kornhauser. Na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka para prezydencka zainaugurowała dziś ogólnopolską akcję sprzątania lasów. W ramach inicjatywy #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. 20 września uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel pary prezydenckiej.

 

 

Klasa VII w akcji na rzecz czystego otoczenia.

red. M. Zasina

Narodowe Czytanie 2019

                 

 

                 9 września 2019 r. zorganizowaliśmy Narodowe Czytanie w naszej szkole. Udział wzięli uczniowie kl. V i VII. Spośród ośmiu nowel zaproponowanych na 8. czytanie wybraliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa. Akcja objęta patronatem pary prezydenckiej z roku na rok cieszy się większą popularnością.

red. admin

Dożynki Gminno-Parafialne 2019

zobacz zdjęcia

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

        2 września 2019 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie kl. V-VIII pod kierunkiem p. Moniki Rudzińskiej przygotowali krótką inscenizację, nawiązując do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dyrektor szkoły Dorota Skrobińska życzyła uczniom, a szczególnie pierwszoklasistom, jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia, nauczycielom wytrwałości i satysfakcji.

red. admin

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )