Lokietek

przy_lokiet      
Nasza szkoła
Punkt Przedszkolny
Archiwum

Aktualności roku szkolnego 2011/2012


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

zobacz zdjęcia

Relacja z kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Oto relacja z tegorocznej akcji profilaktycznej ZTU przesłana do biura kampanii i zamieszczona na stronie internetowej http://trzezwyumysl.pl/news/show/id/3377

 

Wieczfnia Kościelna, woj. mazowieckie: Jesteśmy dumni z udziału w kampanii

Kampanijne działania w SP im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich realizowane są zawsze z wielkim zaangażowaniem. - Tematy poruszane w ramach tegorocznej kampanii ZTU wzbudziły refleksję nad własną bezradnością w niektórych sytuacjach oraz uświadomiły uczniom potrzebę marzeń - mówi Monika Zasina, szkolny koordynator ZTU.

O uczestnictwie w ogólnopolskim projekcie poinformowano nauczycieli, uczniów i rodziców na apelu oraz za pomocą gazetek ściennych i strony internetowej szkoły. Podczas spotkań z rodzicami przekazano informacje na tematy poruszone w ulotkach „FAS i papierosy", „Co to jest wyuczona bezradność?", „Patrz, co pije twoje dziecko". W szkole przygotowano również gazetkę tematyczną omawiającą powyższe problemy.

Zaplanowano i przeprowadzono godziny wychowawcze „Czym jest bezradność?", „Moje marzenia", „Udowodnij, że masz rację". - Podczas zajęć wykorzystano kamoanijne scenariusze oraz ulotki profilaktyczne, ukazując uczniom m.in. konieczność argumentowania własnego zdania - opowiada Monika Zasina, autorka szkolnego „Planu działań profilaktycznych".

Dzieci zachęcano także do uaktywnienia się poprzez udział w konkursach: „To ja", „Żabka czy motylek?", udział w akcji społecznej „Cała Polska biega" oraz imprezie sportowo-rozrywkowej z okazji Dnia Dziecka i Sportu. - W ten sposób propagowaliśmy aktywny styl życia bez uzależnień. Jesteśmy dumni z udziału w ogólnopolskiej akcji i mamy nadzieję, że działania profilaktyczne przyniosą pozytywne skutki - dodaje Monika Zasina.

 

II parafialny Festyn Rodzinny w Wieczfni Kościelnej

zobacz zdjęcia

Dzień Dziecka na sportowo

Tradycyjnie 1 czerwca w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka – Dnia Sportu pod hasłem „W oczekiwaniu na Euro 2012”.

            Uczniowie kl. IV – VI wzięli udział w konkursie wiedzowym pt.: ”Co wiesz o Euro”. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na szczególne uznanie zasłużyli chłopcy z klasy V: Dominik Grzybowski, Adrian Kędzierski i Mateusz Stypiński. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody związane z Euro.

            Następie rozegrano drużynowe zawody sportowe. Uczniowie zmierzyli się w unihokeju, biegu z przeszkodami, skokach przez skakankę, biegu z piłkami itp.

            Konkurs i zawody sportowe przygotowały panie Monika Rudzińska i Małgorzata Wiśniewska.

            W organizację Dnia Dziecka czynnie włączyła się Rada Rodziców. Panie: Beata Komorowska, Wioletta Lamparska, Marzena Walendziak, Agnieszka Plona, Marzena Tyl, Izabela Rogowska, Wioletta Stypińska, Jolanta Grabińska i panowie Grzegorz Grabiński i Piotr Plona  przygotowali grilla. Kiełbasę na grilla ufundował zakład Hermar. Uczniowie otrzymali również owoce i pączki, które przekazał szkole  właściciel sklepu Bolero pan Radosław Smoliński.

            Na zakończenie cała społeczność szkoły wzięła udział w dyskotece, którą przygotowali dla dzieci pan Grzegorz Grabiński i pan Piotr Plona.

            Wszyscy doskonale się bawili mimo niesprzyjającej aury.

red. M. Rudzińska, M. Wiśniewska

zobacz zdjęcia

Konkurs rozstrzygnięty

 

       30 maja w Ciechanowie odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez „Tygodnik Ciechanowski” „Zostań przyjacielem ptaków”. W ramach konkursu uczniowie kl. II i III pod kierunkiem nauczycielek Moniki Jastrzębowskiej i Małgorzaty Curyło dokarmiali ptaki, poznawali różnorodne gatunki, prowadzili obserwacje i wykonywali plastyczne prace tematyczne. Co miesiąc do redakcji "Tygodnika Ciechanowskiego" wysyłane były raporty. Akcja trwała od stycznia do marca.

       W roku szkolnym 2011/2012 certyfikat uczestnictwa otrzymali uczniowie kl. III, której wychowawcą jest nauczycielka Małgorzata Curyło. Nagrodę ufundował i wręczył Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki. Dzieci otrzymały wysokiej klasy mikroskop z gotowymi preparatami.

red. admin

zobacz zdjęcia

Gminny konkurs matematyczny "As matematyki"

|zobacz zdjęcia

              Gminny konkurs matematyczny "As matematyki" odbył się 29 maja 2012 r. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich. Spośród uczniów czterech szkół w gminie zgłoszono 12 uczestników. Każdy uczeń otrzymał zestaw zadań, zawierający 8 poleceń. Wykonując poprawnie wszystkie zadania można było uzyskać 30 punktów. Po zsumowaniu wyników, najwięcej punktów zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Grzebsku - Klaudia Bąk 27 pkt., uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich: Gracjan Lamparski - 23 pkt., Karol Tyl - 22 pkt.

            Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzata Curyło i Monika Jastrzębowska.

                                                                 Gratulujemy wyników!

red.M. Curyło

Dzień Matki

26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na początku wystąpiły dzieci z oddziału zerowego, prezentując przedstawienie pt. "Moja mama w ogrodzie:. Każde dziecko przebrane za kwiatka wygłosiło piękny wierszyk. Poza tym dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę "Ogrodniczka". Chłopcy z zerówki wcieliły się w role grzecznych misiów, składając swoim mamom życzenia.Następnie wystąpiły dzieci z kl. I-III i IV-VI. W spektaklu pt. "Wszystko dziś dla mojej mamy" pokazały, że zwierzęta też mają swoje mamy i bardzo je kochają. Starsi uczniowie recytowali wiersze, wyrażając swoją miłość do swoich mam. Tekst przeplatany był piosenkami: "Mama w kuchni", "Kocham Cię mamo", "Nasza mama". Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i złożyły mamom serdeczne życzenia. W podziękowaniu mamy przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.                                                                                               red. M. Curyło, M. Rudzińska

|zobacz zdjęcia

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZEGO SOWA

 

                 Dnia 24 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się uroczyste podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego "SOWA". Uczeń naszej szkoły, Mateusz Stypiński, zdobył tytuł laureata zajmując III miejsce. Gratulujemy!

Podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymały panie Małgorzata Wiśniewska (n-l przyrody)                             i Monika Zasina (n-l matematyki).

red.M.Z.

Turniej Matematyczno - Europejski

TURNIEJ MATEMATYCZNO – EUROPEJSKI

            16 maja 2012 r. w naszej szkole rozegrano „Turniej matematyczno – europejski” między 3-osobowymi drużynami szkół podstawowych (kl. IV-VI) z terenu gminy Wieczfnia Kościelna.Turniej zorganizowały p. Monika Rudzińska i p. Monika Zasina w związku z obchodami Dnia Europy.

Zmagania konkursowe poprzedził występ artystyczny Gospodarzy. Prezentację przygotowała p. M. Rudzińska.

W rozgrywkach uczniowie wykazali się umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych, posługiwaniu się językiem angielskim w sytuacjach praktycznych oraz szeroką wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej, w tym świetną orientacją na mapie. Bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące Euro 2012. Nie zabrakło też zadań matematycznych dla publiczności, która chętnie włączyła się do wspólnej zabawy. Prawidłowe odpowiedzi nagradzano drobnymi upominkami.

     Panie: Milena Bogulas i Katarzyna Kłosińska (Jury) podliczały punkty z poszczególnych konkurencji.

Ostatecznie zwycięską drużyną zostali uczniowie ze SP w Uniszkach Zawadzkich. Drugie miejsce zajęła drużyna ze SP w Wieczfni Kościelnej, a trzecie uczniowie ze SP w Windykach. Gratulujemy!

     Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę książkową i upominki. Zwycięzcy zdobyli puchar dla szkoły.

Drobne upominki zostały przekazane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe „Matematyka z plusem”. Nagrody zakupiono dzięki ofiarności sponsorów. Dziękujemy!

Zachęcamy wszystkich uczniów do poszerzania wiadomości na temat krajów Unii Europejskiej                         i uporządkowania wiedzy z matematyki i języka angielskiego.

 

SPONSORZY NAGRÓD

TURNIEJU MATEMATYCZNO – EUROPEJSKIEGO

 

 • Wiesław Lubas - Wieczfnia Kościelna

 • Eugeniusz Pasymowski - Wieczfnia Kościelna

 • Paweł Skolimowski - Kulany

 • Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

   

  Dziękujemy !

   

red. Monika Zasina

Monika Rudzińska

zobacz zdjęcia

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

konstytucja

Dzień Ziemi

   W dniu 18.04.2012 roku w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich odbył się DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „ Dzień świadomości i odpowiedzialności za las”.

 W ramach prowadzonej kampanii przez Lasy Państwowe,  środków współfinansowanych przez Unię Europejską oraz NFOŚ i GW „ŚWIADOMI ZAGROŻENIA” nt. ochrony lasów i zagrożeń pożarowych, przeprowadzono wśród uczniów klas IV-VI konkurs.

Dotyczył on znajomości roślin i zwierząt żyjących w lesie, zasad postępowania i zachowania w lesie, aby uniknąć pożarów.

 Uczniowie wcześniej zostali zapoznani z tematyką kampanii” Świadomi zagrożenia”.

Uczestniczyły trzy drużyny z każdej klasy. Uczniowie odpowiadali na wybrany zestaw. Pytania obejmowały również zagadnienia matematyczne np. obliczenie powierzchni lasów iglastych , liściastych, czy podanie nazwy drzew w języku angielskim.

 Dla młodszych uczniów przygotowano zagadki przyrodnicze podczas których mogli wykazać się ich znajomością.

Zwyciężyła drużyna z klasy IV.

I miejsce    -   Kamila Pętlicka , Norbert Szczepański, Fabian Kocot

 

 

II miejsce  -  Monika Walendziak, Adrian Klimek, Jakub Komorowski

 

 

III miejsce  - Paulina Tyl, Julia Skrzybiński,  Adran Lamparski

Uczniowie otrzymali koszulki, czapeczki z logo Lasów Państwowych i kampanii „Świadomi zagrożenia” oraz ulotki informacyjne, które ufundowane były przez Lasy państwowe.

P1150209

 

 

red. Małgorzata Wiśniewska

zie\\zobacz zdjęcia

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

DSCN7925

 

 

 

 

       Dnia 18 kwietnia o godz. 7:30 wyruszyliśmy autokarem do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl filmu animowanego „Piraci!” w wersji 3D w Cinema City w Arkadii. Następnie udaliśmy się na ciepły posiłek.

        Kolejną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci uczyły się poprzez zabawę. Miały możliwość wykonywania różnych doświadczeń. Potem przeszliśmy do pobliskiego Ogrodu Botanicznego na dachu Biblioteki UW. Podziwialiśmy panoramę Warszawy i budzącą się do życia przyrodę.

      Dodatkowym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Na tle Zamku Królewskiego, pod Kolumną Zygmunta zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zobaczyliśmy też Katedrę św. Jana Chrzciciela i Warszawską Syrenkę. Po zakupie pamiątek warszawski kataryniarz zagrał nam na katarynce.

          Zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników!


red. Monika Zasina – kierownik wycieczki

 

wy\\zobacz zdjęcia

Ogólnopolska kampania profilaktyczna Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012

 

Jak co roku nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie, w którym biorą udział również dzieci z innych samorządów i z kilku tysięcy szkół. Akcja rozpoczęła się 2 kwietnia i potrwa do 30 listopada 2012r. W tym czasie zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem materiałów ZTU dla uczniów w czasie godzin wychowawczych, a także dla rodziców podczas zebrań klasowych. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursach indywidualnych (konkurs ulotkowy "Żabka czy motylek?" oraz plastyczno-literacki "To ja"). Regulaminy konkursów dostępne są w szkole oraz na stronie internetowej kampanii http://trzezwyumysl.pl/page/show/id/111.

CELE ZTU 2012

Główne cele kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w 2012 roku to m.in.: zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami.

Kampania ma także na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012 oscyluje wokół dwóch dużych tematów. Są nimi: asertywność i syndrom wyuczonej bezradności.

 

 red. Monika Zasina na podstawie Poradnika ZTU i www.trzezwyumysl.pl


opis dokumentutypdata

Zachowaj Trzeźwy Umysł - plan kampanii

doc20-04-2012[ Pobierz ]
141 kB
Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"

bez__tytu__u

Nasze uczennice uczestniczyły w XXXV eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w Mławie. Gratulujemy odwagi!

Dziewczynki z kl. II Ania i Dominika reprezentowały naszą szkołę.

Życzymy sukcesów w przyszłym roku!

red. admin

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów !

 

Społeczność Szkolna

wielkanoc


POWITANIE WIOSNY

DSCN7836

      W tym roku wiosna przyszła do nas już 20 marca. Tego dnia odbył się w naszej szkole konkurs o tematyce wiosenno - przyrodniczej dla klas IV - VI. Organizatorami były panie: Małgorzata Wiśniewska (n-l przyrody) i Monika Zasina (opiekun SU).

      Z zadaniami zmierzyły się trzy drużyny w składzie:

A - Dominika Augustynowicz kl. IV, Michał Zaborowski kl. V, Paulina Szymańska kl. VI

B - Klaudia Plona kl. IV, Adrian Kędzierski kl. V, Patrycja Ogrodowczyk kl. VI

C - Joanna Osiecka kl. IV, Natalia Bączek kl. V, Kinga Drwęcka kl. VI.

      Po dogrywce panie: Marianna Gumienna i Maria Orkwiszewska (komisja konkursowa) wyłoniły zwycięzców. I miejsce wywalczyła drużyna C. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy dyplomy i "wiosenne" ołówki.

      Następnie odbył się konkurs dla kl. "0" - III - zagadki rymowanki nt. oznak wiosny.

 Drużyny w składzie:

A - Oliwia Sieradzka kl. "0", Jakub Grzybowski kl. I, Nikola Prześlakiewicz kl. II, Dominik Stypiński kl. III

B - Kacper Jastrzębowski kl. "0", Kinga Kołakowska kl. I, Dominika Nyga kl. II, Gracjan Lamparski kl. III

C - Gabriela Kocot kl. "0", Wiktoria Tyl kl. I, Anna Rogowska kl. II, Karol Tyl kl. III

dzielnie stawiły czoła wszystkim pytaniom, zdobywając jednakową liczbę puntów. Jednak jury postanowiło wyróżnić grupę A za poprawny pod względem ortograficznym zapis odpowiedzi. Kłopotliwymi okazały się wyrazy jaskółka i kukułka. Uczestnicy zostali nagrodzeni, tak jak starsi uczniowie.

 Po zmaganiach konkursowych dzieci z nauczycielami wyruszyły ulicami wsi niosąc Marzannę - symbol zimy. Kukłę ze słomy, przyozdobiona kolorowymi wstążkami wykonała kl. VI z wychowawcą p. Małgorzata Wiśniewską i n-lem plastyki p. Dyrektor Dorotą Skrobińską. Po przemarszu Marzannę spalono żegnając w ten sposób zimę, a witając wiosnę.

       Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia z wychowawcami pt. "Wiosenny wystrój klasy", podczas których uczniowie wykonali dekoracyjne kwiaty z bibuły. Tak przywitaliśmy wiosnę w naszej szkole!

 

red. M. Zasina

wi\\zobacz zdjęciaDzień Kobiet

P1150048[[kob||zobacz zdjęcia]]

 

    8 marca chłopcy z pomocą dziewcząt i opiekuna SU p. Moniką Zasina przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kobiet. Po występach wszystkie zebrane kobietki otrzymały po lizaku, zaś paniom pracującym w naszej szkole wręczono kwiatki.

 

 

Więc jaką odpowiedź damy na pytanie: „Po co na świecie są kobiety?”


W Dzień Ósmego Marca wszyscy odpowiedź mają jedną:
My wiemy doskonale, że po to są kobiety,
By mogły od nas mężczyzn przyjmować bukiety.

Dla Was dziś piękne Panie kwiaty i uśmiechy,
I pierwszy promień bliskiej wiosny,
Dzień bez kłopotów i bez troski.
Życzymy Wam dużo radości.

Walentynki 2012
DSCN7690

 

14 lutego działała w naszej szkole POCZTA WALENTYNKOWA.

"Szkolny listonosz" odwiedził każdą klasę i rozdał kartki napisane przez uczniów

dla kolegów i koleżanek.

zobacz zdjęcia

Konkurs rozstrzygnięty

P1150008

zobacz zdjęcia

Konkurs plastyczny

Król Władysław Łokietek - Patronem Naszej Szkoły

Nagrodzeni:

I miejsce - Julia Skrzybinski kl. V

II miejsce - Dominik Stypiński kl. III

III miejsce - Klaudia Plona kl. IV

Wyróżnienia:

Klaudia Wojtkiewicz kl. V

Norbert Szczepański kl. IV

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

red. M. Zasina

 


Sukcesy uczniów naszej szkoły
P1140983xxx//zobacz zdjęcia

Sprawozdanie z ogólnopolskiego konkursu EDI

 

      W ostatnim tygodniu listopada 2011 roku uczniowie klas IV- VI przystąpili do ogólnopolskich konkursów przedmiotowych EDI z języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego. W konkursach wzięło udział 21 uczniów.

      Przystąpienie do tego konkursu nie było łatwe ponieważ organizatorzy wymagają min. 10 uczestników ze szkoły. Nauczyciele wspólnie wybrali grupę uczniów, a część kosztów została pokryta ze środków Samorządu Uczniowskiego.

 Wysiłek się opłacił, ponieważ odnieśliśmy duży sukces. Uczeń klasy V Mateusz Stypiński zajął IV miejsce w konkursie z matematyki zdobywając 57 punktów na 60 możliwych. W konkursie na tym poziomie brało udział 1635 uczniów.

 Jeszcze większy sukces odniósł Mateusz z języka angielskiego. Uczeń pisał test z poziomu I, przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Mateusz pokonał 2479 uczniów i zajął II miejsce zdobywając 59p. na 60.

 Uczeń otrzymał dyplomy i nagrody książkowe.

 Duże gratulacje należą się uczniom, którzy przystąpili do konkursu z przyrody, zajmując wysokie miejsca: Fabian Kocot kl. IV – VI miejsce, Kamila Pętlicka kl. IV – VII miejsce, Dominik Grzybowski kl. V – VII miejsce, Norbert Szczepański kl. IV – X miejsce.

 Jest to kolejny nasz sukces ponieważ w ubiegłym roku nasi uczniowie byli w pierwszej dziesiątce z języka angielskiego i przyrody.

 Mamy nadzieję, że w kolejnej wiosennej edycji konkursu również uda się odnieść podobne lub jeszcze większe sukcesy.

 Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki: Monika Zasina – matematyka, Monika Rudzińska – język angielski, Małgorzata Wiśniewska – przyroda, Maria Orkwiszewska – język polski.

red. M. Rudzińska

Zimowe ptakoliczenie

         Po raz drugi w tym roku szkolnym w dniu 31 stycznia 2012 roku przeprowadziliśmy liczenie ptaków, tym razem zimowe. Patronem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (Otop). Liczenie ptaków prowadzone jest na terenie całego kraju. Dzięki takim akcjom wiadomo jakie gatunki ptaków dominują w danym regionie. Ptaki jakie zaobserwowaliśmy w naszej okolice to: 36 bogatek, 5 modraszek, 38 wróbli, 4 mazurki, 12 gołębi miejskich, 4 sierpówki, 4 kawki, 8 srok, 1 sójka, 15 siwych wron, 3 jemoołuszki, 7 gili.

      W liczeniu ptaków brali udział uczniowie klasy II, III, V i VI wraz z opiekunami Małgorzatą Curyło, Moniką Jastrzębowską, Małgorzatą Wiśniewską, Mileną Bogulas.

red. Monika Jastrzębowska


P1140947

ptaki//zobacz zdjęcia

Ferie w szkole

1. dzień. Udzielanie pierwszej pomocy. Wizyta pani Zofii Bielskiej - pracownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mławie.

zobacz zdjęcia

2. dzień. Wyjazd do stacji meteorologicznej i pobyt dzieci na basenie.

zobacz zdjęcia

3. dzień. Seans w kinie i wizyta w straży pożarnej w Mławie.

zobacz zdjęcia

4. dzień. Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieczfni Kościelnej. Przedstawienie profilaktyczne.

zobacz zdjęcia

5. dzień. W schronisku dla zwierząt w Pawłowie.

zobacz zdjęcia

P1140877

 

Sprawozdanie z ferii zimowy

„Jestem mądry, a więc wolny od nałogów”.

16-20.01.2012r.

 

Już tradycją staje się, iż dzieci i  młodzież z terenu Szkoły Podstawowej  w Windykach oraz Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich nie mogą nudzić się w wolnym czasie. Po raz kolejny zostały zorganizowane dla nich przez nauczycieli szkół zajęcia w czasie ferii. Ferie zimowe 2012 została zorganizowana pt „Jestem mądry, a więc wolny od nałogów”. Organizatorem wypoczynku dzieci i młodzieży był Urząd Gminy, który we współpracy z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zabezpieczył środki finansowe na realizację przedsięwzięcia. Ferie przebiegały według programu opracowanego przez Milenę Bogulas oraz Monikę Rudzińską. Program powstał z myślą o dzieciach i młodzieży z różnych środowisk. Odpowiadał potrzebom środowiska lokalnego w zakresie wyrównania szans dzieci i młodzieży w rozwoju edukacyjnym i emocjonalnym. Pozwalał poznać własną wartość, uzdolnienia, rozpoznać indywidualne zdolności, talenty i mocne strony każdego uczestnika, wspierał w rozumieniu i przeżywaniu pozytywnych emocji oraz pomagał w kształtowaniu pożądanych postaw społecznych. Aktywny wypoczynek poprzez zajęcia prowadzone w zdrowych i bezpiecznych warunkach wpływał pozytywnie na rozwój psychofizyczny uczniów.
Tegoroczne ferie dla dzieci i młodzieży minęły w sposób interesujący i pełen atrakcji. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odbywały się w dniach 16-20 stycznia od godz. 9:00 do13:00. Łącznie w  czasie ferii w zajęciach wzięło udział 50 uczniów owych szkół.
Uczestnicy spędzali wolny czas w zorganizowany sposób. Objęci byli dożywianiem w formie drożdżówek, owoców, soczków. Pod fachową opieką wychowawców spędzali wolny czas, biorąc udział w zajęciach plastycznych, sportowych, profilaktycznych, teatralnych, grach  i zabawach integracyjnych, relaksacyjnych. Dodatkową atrakcją pobytu dzieci i młodzieży w placówkach były zawody sportowe.

16 stycznia uczniowie uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, jak zachować się w sytuacji wymagającej szybkiej reakcji, obejrzeli film „Życie masz tylko jedno”. Odbyły się również pogadanki z kierownikiem Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej Kazimierzem Wyrodą oraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Sanepid panią Zofią Bielską.

17 stycznia uczniowie byli na basenie oraz w stacji meteorologicznej w Mławie.


18 stycznia
przygotowano wyjazd dzieci do kina w Mławie. Grupa 50 dzieci wyjechała pod fachową opieką wychowawców na bajkę pt. "Król lew". Pobyt w kinie sprawił uczestnikom niesamowitą frajdę. Następnie uczniowie udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Tam poznali pracę strażaków od „wewnątrz”.


19 stycznia odbyły się tematyczne pogadanki dla uczniów nt. uzależnień. W ciekawy i interesujący sposób poznali skutki palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy. Następnie wykonali plakaty o powyższej tematyce. W drugiej części dnia zorganizowano wyjazd do Wieczfni Kościelnej na bajkę pt „ Wilk i zając w mieście” w wykonaniu aktorów teatru „Duet”. 

20 stycznia  uczniowie sprawdzali swoje możliwości podczas rywalizacji sportowych. Następnie odbył się wyjazd do Schroniska psów w Pawłowie. Uczniowie w ramach pomocy rzeczowej podarowali około 80 kg karmy, oraz koce i zabawki. Pracownicy schroniska przedstawili jego funkcjonowanie i historie powstania, oprowadzili uczniów po całym obiekcie. Była to bardzo dobra i ciekawa lekcja ucząca wrażliwości na krzywdę porzuconych zwierząt.

Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w pamięci dzieci i młodzieży.

red. M. Rudzińska

 

Zabawa choinkowa

P1140280

zobacz zdjęcia

            14 stycznia 2012 r. w szkole bawiliśmy się na balu noworocznym. Oprócz Mikołaja i prezentów były wybory Królowej i Króla balu (Motylek, Cowboy). Grupy dziewcząt z klas IV-VI zaprezentowały układy taneczne. Publiczność nagrodziła brawami popisy uczennic, zaś Samorząd Uczniowski ufundował drobne upominki, pamiątkowe kubki. Zwyciężyły dziewczęta z kl. VI.

red. admin


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

P1140067

zobacz zdjęcia

Życzenia dla Babć i Dziadków

 

Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.

red.admin
Spotkanie opłatkowe

P1130950

zobacz zdjęcia

            16 grudnia tradycyjnie spotkaliśmy się w szkole, żeby podzielić się opłatkiem. Święta Bożego Narodzenia są momentem refleksyjnym, kiedy podsumowujemy upływający rok, przeżywamy narodziny Pana. Dla dzieci to czas prezentów, choinkowych świateł i oczekiwanie pierwszej gwiazdki. W nadchodzącym roku życzymy wszystkiego najlepszego.                                           red. admin

 


Mikołajki

    Dnia 6 grudnia tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Klasy zorganizowały imprezy klasowe, podczas których każdy otrzymał niespodziankę. Dodatkowo Samorząd Uczniowski zaprosił św. Mikołaja i jego pomocników, aby obdarował dzieci i pracowników szkoły czekoladowymi mikołajkami.

DSCN6417

red.admin

Prelekcja

P1130854

zobacz zdjęcia

 

        W dniu 29.11. 2011 roku uczniowie szkoły, nauczyciele i rodzice wzięli udział  w spotkaniu związanym z coroczną akcją związaną z dokarmianiem ptaków w okresie zimowym. Patronat nad akcją prowadzi Tygodnik Ciechanowski. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich uczniowie oddziału „0” i klas I-III wraz z nauczycielami przystąpili do tej akcji. Dokarmiamy ptaki w okresie zimowym na terenie naszego parku przy szkole.  Z powodu opóźniającej się zimy na początku grudnia rozwiesimy karmiki tak, aby koty czy inne zwierzęta nie miały do nich dostępu. Akcję tę będziemy prowadzili aż do wiosny. Wiosną ptaki samodzielnie już znajdą sobie pożywienie. Działania prowadzone przez nas są jednym z elementów dbania o nasze środowisko, przyrodę.

Ponieważ 2011 rok to Międzynarodowy Rok Lasów na dzisiejsze spotkanie został zaproszony pan Sebastian Bielec, leśnik Nadleśnictwa Dwukoły oraz pan Paweł Rogowski, członek Koła Łowieckiego. Wystąpienia zaproszonych gości poprzedziła część artystyczna, przygotowana przez panią Małgorzatę Curyło i panią Monikę Jastrzębowską, w której wzięli udział uczniowie klasy II i III. Po zakończonej części artystycznej pan leśniczy Sebastian Bielec  przedstawił nam prelekcję na temat przygotowania zwierząt do okresu zimowego. W sposób niezwykle interesujący opowiadał o życiu zwierząt w okresie zimowym, a także w jaki sposób człowiek pomaga zwierzętom przetrwać zimę. Natomiast pan Paweł Rogowski opowiedział nam o działalności Koła Łowieckiego. Swoją opowieść wzbogacił wieloma rekwizytami. Podkreślił, że zadaniem wiodącym Koła Łowieckiego nie są polowania, ale różnorodna pomoc zwierzętom, nie tylko w okresie zimowym. 

 red. M. Jastrzębowska

Andrzejki 2011


           Dnia 23 listopada SU wraz z opiekunem p. M. Zasiną i nauczycielami zorganizował dyskotekę andrzejkową z wróżbami. Dziewczynki z kl. IV – VI przeprowadziły ANKIETĘ dotyczącą przyszłej żony lub męża. Pod kubeczkami umieściły przedmioty określające PRZYSZŁOŚĆ. Każdy uczestnik losował jeden przedmiot, np. podkowa symbolizowała szczęście, moneta – bogactwo. Inna z wróżb to KOŚCI – wyrzucony z dwóch kostek do gry układ cyfr mówił o najbliższej przyszłości. Dużym powodzeniem cieszyła się też wróżba w cukierku.

Kolejnym punktem programu był występ uczniów kl. IV – VI. Dwie grupy wykonały przygotowane układy taneczne ( I grupa – Kinga Drwęcka, Paulina Szymańska, Paulina Tyl, Monika Waleńdziak i Hubert Grabiński, II grupa – Dominika Augustynowicz, Joanna Osiecka, Kamila Pętlicka, Klaudia Plona i Karol Tyl). Wykonawcy otrzymali lizaki zakupione z dochodów Sklepiku Uczniowskiego. Następnie wszyscy ruszyli na parkiet i świetnie się bawili.

P1130775

 

zobacz zdjęcia

red. M. Zasina

 

Konkurs rozstrzygnięty

Nagrodzona praca Aleksandry Orłowskiej z kl. V.

I nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”bez__tytu__u

red. admin

Święto odzyskania niepodległości

11 listopada delegacja uczniów naszej szkoły - Monika Waleńdziak i Kinga Drwęcka wraz z panią Dyrektor Dorotą Skrobińską i opiekunem SU p. Moniką Zasiną brała udział w uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Wieczfni Kościelnej w intencji Ojczyzny. Po Mszy uczestnicy uroczystości udali się do miejsc pamięci narodowej. Tam przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych oraz przedstawiciele społeczności szkolnych złożyli wieńce i oddali hołd tym, którzy poświęcili swe życie dla dobra Ojczyzny.

Dnia 14 listopada 2011r. uczniowie kl. IV - VI, pod kierunkiem pani Moniki Rudzińskiej, przygotowali uroczysty apel z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ dzieci został wzbogacony pokazem multimedialnym.

 

patrycja 007_2

zobacz zdjęcia

red. M.Zasina

Podsumowanie VII Kampanii Białych Serc 12 - 23 X

         Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do solidarnego protestu przeciwko narkotykom.

Kampania Białych Serc to solidarny protest przeciwko narkotykom oraz propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień. Głównym Organizatorem jest Grupa Zalewski Patrol.

Adresaci to dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele. Symbolem kampanii jest białe serce wywieszane w oknach domów, instytucji, szkół i przedszkoli symbolizujące wolność od narkotyków.

 

        Zespół nauczycieli opracował Plan Działań podejmowanych w ramach akcji, udostępniony na gazetce ściennej oraz na stronie internetowej szkoły. Na apelu poinformowano uczniów o udziale w kampanii. Rodzicom przekazano ulotki informacyjne o szczegółach akcji wraz z zaproszeniem do aktywnego włączenia się w działania szkoły. Dodatkowo Rodzice otrzymali ulotki przygotowane przez GOPS w Wieczfni pt. „Czy wiesz, że twoje dziecko dokonuje wyborów?” - bo takie jest hasło tegorocznej kampanii.


        Dzieci pod opieką nauczycieli udekorowały okna szkoły białymi serduszkami oraz wykonały gazetki tematyczne w swoich klasach. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia lekcyjne nt. Skutków uzależnienia od narkotyków. Dla nauczycieli wygłoszono referat nt. „Problemów narkomanii wśród dzieci i młodzieży” - przygotowany przez p. Monikę Rudzińską.


        Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.”Zatrzymaj agresję”, organizowanym przez GOPS. Kampania jest też protestem przemocy wobec bezdomnych. Przy okazji wykonywania prac konkursowych poruszyliśmy problem ludzi bezdomnych. W celu pomocy tym ludziom zorganizowaliśmy zbiórkę używanej odzieży oraz zbiórkę żywności w ramach akcji „Kanapa i Kanapka”. Dary przekażemy Głównemu Organizatorowi.


        Dodatkowo przeprowadziliśmy symboliczną zbiórkę pieniędzy na budowę Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Kuklinie. Każdy mógł wrzucić swój grosz na cele charytatywne. W sumie przez 5 dni zebraliśmy 98,74zł. Pieniądze przekażemy Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.


        We wtorek - 18 X tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali MARSZ BIAŁYCH SERC. Wyruszyliśmy z przyklejonymi białymi serduszkami uliczkami naszej wioski. Uczniowie nieśli białe balony oraz transparenty z napisami STOP NARKOTYKOM, NARKOTYKOM MÓWIMY NIE! Był to głośny marsz – dzieci gwizdały i wykrzykiwały hasła przeciwko narkotykom.


         W czwartek - 20 X podsumowaliśmy kampanię. Dzieci kl. IV – VI pod opieką wychowawców przygotowały krótkie przedstawienie profilaktyczne pt. „Kronika straconych przez uzależnienia postaci bajkowych”. Następnie głos zabrali zaproszeni Goście: Pan Wójt Jan Warecki oraz przedstawiciele GOPS-u z Wieczfni Kościelnej. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Pan Wójt wręczył nagrody uczniom oraz Pani Dyrektor za udział szkoły w VII Kampanii Białych Serc. Nagrodzeni uczniowie to:

 

Jakub Grzybowski kl. I
Anna Rogowska kl. II
Patrycja Sznajderowicz kl. II

Kamila Pętlicka kl. IV

Julia Skrzybinski kl. V

Paulina Tyl kl. V

 

     Podsumowano też udział szkoły w ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł, Pan Wójt wręczył dyplomy oraz nagrody w konkursie plastycznym "Rosnę, myślę, dbam" następującym uczniom:

 

Kamili Pętlickiej kl. IV

Kindze Drwęckiej kl. VI

Paulinie Szymańskiej kl. VI


      Ostatnim punktem programu było zapalenie CIEPŁEGO SERCA PAMIĘCI oraz krótka modlitwa i minuta ciszy w intencji ofiar uzależnienia od narkotyków.

Jak widać podjęliśmy szereg działań profilaktycznych, a także uwrażliwiających dzieci na potrzeby i krzywdę innych osób.

 

red. Monika Zasina

 

 

zobacz zdjęcia z marszu

 


16 października - DZIEŃ PAPIESKI

Ten dzień na zawsze zapisał się w dziejach, jako jedna z najważniejszych i chyba najbardziej radosnych dat w historii Polski. Poniedziałek, 16 października 1978 r. godz. 18.44, Watykan. Ogłaszający wybór nowego papieża rzekł: "Zwiastuję wam radość wielką: mamy papieża. Najdostojniejszego i Najprzewielebniejszego Pana Kościoła Świętego, Kardynała Karola Wojtyłę, który przybrał sobie imię Jan Paweł II."

Papie__

Pontyfikat Jana Pawła II trwał ponad 26 lat i był jednym z najdłuższych i najbardziej znaczących w całej historii Kościoła.

Dnia 18 października obchodziliśmy w naszej szkole 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pani katechetka Małgorzata Gogolewska przygotowała wraz z uczniami kl. IV - VI uroczysty apel poświęcony pamięci Jana Pawła II. Wśród nas gościliśmy Księdza Sławomira Krasińskiego - proboszcza parafii Wieczfnia Kościelna. Po części artystycznej zaśpiewaliśmy pieśń "Barka" trzymając się za ręce. Ks. proboszcz rozdał uczestnikom apelu obrazki błogosławionego Jana Pawła II z tekstem litanii, zachęcając do modlitwy w swoich domach.

 

zobacz zdjęcia

red. M. Zasina

Obchody Dnia Edukacji Narodowej - życzenia

Nauczycielom czynnym i emerytowanym !

 

 

 

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,                                                                       174163fholpr8kun
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.


Więcej na: http://www.e-zyczenia.pl/


Pracownikom obecnym i byłym !

 

Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień,
Abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy pracownicy szkoły jesteście takimi wzorcami.


 

 

 

           Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 13 października. Na uroczystość przybyli czynni, jak i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji naszej szkoły.

          Na początku Pani Dyrektor Dorota Skrobińska wręczyła nagrodę Dyrektora Szkoły Pani Marcie Nowakowskiej, życząc dalszych sukcesów. Następnie uczniowie kl. IV - VI przedstawili kilka scenek z życia szkoły, a także zaśpiewali piosenkę "Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia...". Występ przygotowała p. M. Zasina (opiekun SU), a oprawę muzyczną - p. A. Pietrzak (n-l muzyki).

           Na koniec uczniowie wręczyli zaproszonym Gościom kwiaty oraz własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. Samorząd Uczniowski zorganizował dla dzieci dyskotekę z pomocą Rodziców, a dla Gości słodką niespodziankę - tort z okazji DEN.

O nauczycielach pamiętali też Rodzice. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli kwiaty z podziękowaniem za trud i pracę wkładaną w wychowanie i naukę dzieci.

Dziękujemy!

 

red. M. Z.

 

MIĘDZYNARODOWY  ROK LASÓW 2011

 

          Już w 2006 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ogłosiło rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Obchody MRL są organizowane po to, aby uświadomić wszystkim ludziom, jak ważne są dla nas lasy. Bez lasów nie byłoby życia na Ziemi. Musimy więc o nie dbać, jak potrafimy najlepiej. Przesłanie MRL brzmi LASY DLA LUDZI. Człowiek nie przetrwa bez lasów, przyroda bez człowieka poradzi sobie doskonale. Las daje ludziom schronienie, pożywienie, czystą wodę, lekarstwa, zapewnia dobry klimat oraz bogate i różnorodne środowisko życia dla różnych organizmów. Ponieważ lasy są niezbędne dla przetrwania i dobrobytu wszystkich ludzi na świecie nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji.  

           20 września dzieci z klas I – VI wraz z opiekunami Moniką Jastrzębowską, Małgorzatą Curyło, Małgorzatą Wiśniewską, Moniką Zasiną i Marią Orkwiszewską jako wolontariusze pod okiem pana leśniczego ruszyli sprzątać porzucone przez innych śmieci.

         11 października dla klas I – III został przeprowadzony konkurs pt. ,,Międzynarodowy Rok Lasów 2011”. Uczestnicy konkursu mogli się wykazać wiedzą na temat życia lasu. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i słodkie niespodzianki. Na zakończenie akcji uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem szkoły panią Dorotą Skrobińską  i nauczycielami posadzili w szkolnym parku drzewka dębu i głogu podarowane szkole przez pana leśniczego z Krajewa. Drzewka będą przypominały o naszym udziale  w międzynarodowej akcji na rzecz lasów. Będziemy się nimi opiekować, by przez następne lata wyrosły na zdrowe i okazałe drzewa.

 

red. Monika Jastrzębowska    

 


kolaz_1

 

zobacz zdjęcia

„Mój komiks o bezpieczeństwie w drodze do szkoły”
            Komenda Powiatowa Policji w Mławie zorganizowała powiatowy konkurs pod nazwą „Mój komiks o bezpieczeństwie w drodze do szkoły” pod honorownym patronatem Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Jest to pierwszy Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Mój komiks o bezpieczeństwie w drodze do szkoły”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych naszego powiatu. Organizatorzy Konkursu: Komendant Powiatowy Policji w Mławie, Burmistrz Miasta Mława.

Patronat nad Konkursem objął: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Miejski Dom Kultury w Mławie.

Rozstrzygnięcie nastąpiło 7 października 2011 r. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Plona uczennica kl. IV.


powiat//zobacz zdjęcia

red. admin

Pasowanie uczniów klasy I

zobacz zdjęcia

           Dnia 6 października w naszej szkole odbyła się uroczystość  pasowania na ucznia kl. I. Uczniowie kl. I powitali uczniów, nauczycieli i rodziców piosenką pt. "Pierwsza klasa". Zaprezentowali również swoje umiejętności recytatorskie, po których dyrektor szkoły  Dorota Skrobińska dokonała ceremonii pasowania. Następnie kl. II, kl. III ciepło przyjęły pierwszoklasistów do grona uczniów. W dalszej części uroczystości kl. I przeszła test ze znajomości postaci bajkowych, sprawności fizycznej i manualnej. Atrakcyjne zabawy i konkurencje przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Przy okazji uroczystości dzieci otrzymały dyplomowy, książki oraz wiele ciekawych przyborów szkolnych. Wychowawczyni klasy Marianna Gumienna otrzymała papierowy bukiet kwiatów wykonany przez pierwszoklasistów. Na koniec rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

red. Marianna Gumienna

P1130554

Jesienne ptakoliczenie 30 IX 2011

          W pierwszy weekend października Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) zorganizowało wycieczki ornitologiczne w całej Polsce. Odbyło się Europejskie Liczenie Ptaków na przelotach. Dzięki wynikom dostarczonym przez uczestniczących w akcji wolontariuszy można tworzyć zestawienia najliczniej spotykanych o tej porze ptaków na przelotach. Takie spotkania pozwalają również uczestnikom pogłębić wiedzę o życiu, znaczeniu, rozpoznawaniu ptaków oraz sposobach ochrony nie tylko ptaków, ale i całej przyrody. W akcji tej brała również udział nasza szkoła. Uczniowie klas 0 – III wraz  z opiekunami Moniką Jastrzębowską, Martą Nowakowską, Małgorzatą Curyło i Marianną Gumienną w sumie 48 obserwatorów z naszej szkoły wzięło udział w tej ornitologicznej akcji. Wycieczkę rozpoczęliśmy od parku szkolnego, a ponieważ dopisała nam bardzo piękna, słoneczna, jesienna pogoda udaliśmy się na pobliskie pola i do lasu. Uczestnicy wycieczki zaopatrzeni byli w lornetki i aparaty fotograficzne, żeby móc wnikliwie obserwować otaczającą nas przyrodę i udokumentować wspaniałe chwile spędzone na łonie natury.

            Ptaki jakie zaobserwowaliśmy to: 26 bogatek, 2 bieliki, 10 grzywaczy, 53 kawki, 20 mazurków, 10 sierpówek, 11 srok, 82 szpaki, 3 wrony, 78 wróbli, 15 zięb. 

 Na zakończenie zrobiliśmy podsumowanie, gdzie każdy uczestnik mógł podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami z obserwacji otaczającej nas przyrody. Następnie wszyscy zmęczeni i jednocześnie zadowoleni wróciliśmy do domu z tej interesującej wycieczki.

 

 red. Monika Jastrzębowska   

 

 

 

P1130501_n

zobacz zdjęcia

Dzień Chłopaka

Dnia 29 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, obchodzonego 30 września. Dla chłopców, ale nie tylko, przygotowano ciekawe konkursy oraz zabawy z nagrodami. Chłopcy pokazali jak się wiąże krawat, pili sok przez słomkę na czas, a także jedli płatki kukurydziane bez użycia rąk. W trakcie dyskoteki Jury wybrało chłopca, któremu nadano tytuł MISTRZA PARKIETU. Został nim Michał Zaborowski z kl. V. Wszyscy świetnie się bawili.

red. Monika Zasina

 

P1130452_n

zobacz zdjęcia

Spotkanie z policjantem

 Dnia 22 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji. Dzieci brały udział w szkoleniu "Bezpiecznie przez cały rok". Uczniowie otrzymali książeczki nt. bezpieczeństwa oraz dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

red. Monika Zasina

P1130440_n

zobacz zdjęcia

"Lasy to życie - chrońmy je"

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA" – POLSKA 2011

 

Uczniowie kl.”0” i kl. I wraz z wychowawcami p. M. Nowakowską i p. M. Gumienną wzięli udział w akcji sprzątając okolice szkoły.

Starsi uczniowie (kl. II – VI) przeprowadzili akcję „Sprzątanie świata” na terenach leśnych Leśnictwa Krajewo w związku z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów. Sprawami organizacyjnymi zajęły się pani M. Zasina – opiekun SU i pani M. Wiśniewska – nauczyciel przyrody oraz nauczyciele kl. II – III panie: M. Curyło, M. Jastrzębowska i M. Orkwiszewska.

 Po lekcjach udaliśmy się autobusem do lasu. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy Sebastian Bielec. Otrzymaliśmy rękawice i worki. Następnie z zapałem ruszyliśmy leśnymi ścieżkami. Co krok znajdowaliśmy śmieci. Bezmyślne działanie człowieka niszczy środowisko, w którym żyjemy. A przecież „Lasy to życie – chrońmy je!”. Zbieranie śmieci w lesie okazało się ciekawą lekcją przyrody. Nauczyliśmy się m.in. rozróżniać grzyby jadalne od trujących, zobaczyliśmy grzyba chronionego (szmaciak gałęzisty), rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew. Żywa lekcja przyrody była dla nas bardzo cennym doświadczeniem.

 Pan leśniczy przeprowadził też quiz przyrodniczy z nagrodami, w którym wzięli udział przedstawiciele kl. II – VI.

Formą podziękowania uczniom za trud włożony w realizację działań na rzecz środowiska było ognisko i pieczone kiełbaski.

 

 Grillowanie umożliwili nam:

 

 • Leśnictwo w Krajewie, udostępniając teren i drewno;

 • Państwo Kołakowscy (Piekarnia Wieczfnia Kościelna), ofiarując pieczywo;

 • Pan Polikarp Kawalec (AGFA Image Center Zakład Fotograficzny, Mława ul. Spokojna 2a), przekazując środki pieniężne na zakup kiełbasek.

 

DZIĘKUJEMY sponsorom za zrozumienie i okazaną pomoc!

 

Na pamiątkę wyjazdu uczniowie otrzymali broszurki informacyjne o Nadleśnictwie Dwukoły. Przed 16-tą wróciliśmy do szkoły. Akcja została zakończona, ale jesteśmy świadomi tego, że o czystość lasu i naszego środowiska musimy dbać przez cały rok!

red. Monika Zasina

P1130397_n

zobacz zdjęcia

Dożynki Gminno-Parafialne w Wieczfni Kościelnej
Dyrektor Szkoły Dorota Skrobińska dziękuje Nauczycielom, Rodzicom
i Dzieciom za włączenie się w przygotowanie części artystycznej Dożynek 2011.

P1130251

zobacz zdjęcia

red. admin

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Nowy_folder9

Uroczystość rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 miała swój finał pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze w hołdzie poległym żołnierzom Września 1939 roku.

red. admin

Rekonstruktorzy stacjonowali w naszej szkole !

Zapraszamy do oglądania fotoreportażu.

red. admin

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )